Lapkričio 19 d., šeštadienį, Neries regioniniame parke daugiau nei 150 žygeivių susibūrė į aktyvų 20 kilometrų pėsčiųjų žygį „Judėk su Mindaugu 22“, kurį organizavo Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-oji rinktinė.   

Nors spaudė šaltukas, buvo slidu ir nemažai snyguriavo, žygeiviai džiaugėsi maršrutu Neries regioniniame parke – tai ypač vaizdinga aplinka, turtinga ne tik gamta, bet ir lankytinomis vietomis – mitologiniu šaltiniu, Asiutiškės regykla, Panerių dvaru, Peklynės kalnu, mitologiniais akmenimis ir kt. 

Į žygį buvo kviečiami visi norintys aktyviai praleisti šeštadienį, todėl nepaisant amžiaus, fizinių pajėgumų, žygeiviai raginti judėti savo ritmu ir savarankiškai – nagrinėjant išdalintus žemėlapius ir sekant žymėtas vietas. Pėsčiųjų žygio formatas pasirinktas neatsitiktinai – tai itin saugi aktyvaus laisvalaikio rūšis, o 20 km. atstumas yra įveikiamas bene kiekvienam, todėl taip suteikiama galimybė lengviau prisijungti visiems, norintiems ištrūkti į gamtą.  

Organizatoriai žygeivius vaišino arbata, užkandžiais, na, o tam tikrose stotelėse kvietė atlikti aktyvias užduotis, kurios leido atsipalaiduoti ir linksmai praleisti laiką su bendražygiais. Taigi ir azartiškiau nusiteikę dalyviai, galėjo pasivaržyti ir laimėti įvairius prizus.  

„Judėk su Mindaugu‘22“ – jau tradicija tampantis Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės gimtadienio renginys, suburiantis dalyvius iš visos Lietuvos. Organizatorių teigimu, nepaisant visiems netikėto sniego, žygis pavyko be nesklandumų, tačiau tikėtina, kad kitais metais bus organizuojamas anksčiau, greičiausiai spalio mėnesį.   

Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės veiklos užuomazgos siekia net 1929-uosius metus, kuomet Lietuvos kariuomenės žvalgės Marcelės Kubiliūtės iniciatyva įvyko slaptas Vilniaus šaulių būrio steigiamasis susirinkimas. Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą, LŠS likviduota. Nepriklausomybės atkūrimo laikotarpiu – 1989 m. prasidėjo Vilniaus rinktinės atkūrimas, o 1991 m. rugsėjo 28 d. rinktinei buvo suteiktas Karaliaus Mindaugo vardas.  

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę