Rugpjūčio 2-8 dienomis Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotajame pėstininkų batalione Alytuje vyko jaunųjų šaulių stovykla. Ją organizavo Lietuvos šaulių sąjungos Alytaus apskrities A. Juozapavičiaus šaulių 1-oji rinktinė kartu su DK Birutės MP batalionu.
Stovykloje savaitę atostogų praleido beveik 100 dalyvių – ne tik jaunieji šauliai, jau ragavę „kareiviškos košės" stovyklose anksčiau, bet ir jaunuoliai, panorę pajusti kareiviško gyvenimo ritmą ir įgyti karybos žinių. Stovyklautojų gyvenimas ir dienotvarkė atkartojo realias sąlygas, kuriomis kariai gyvena ir treniruojasi lauko stovyklose. Kėlimasis 6 val. ryto, miegas nuo 22 val., intensyvios pratybos ir kaitra neabejotinai pareikalavo tiek fizinės, tiek dvasinės dalyvių ištvermės.
Stovykloje jaunieji šauliai mokėsi tiek teorinių, tiek praktinių taktikos, karo topografijos, ryšių, rikiuotės dalykų, susipažino su dalinio istorija, technika ir ginkluote, stebėjo Birutės MPB karių vykdomas žygio, gynybos, puolimo ir pasalos operacijas, varžėsi improvizuotame kliūčių ruože.
Pasak pratybų instruktoriaus viršilos Gintaro Rasymo, jau pirmoji stovyklos diena parodė, kad susirinkusieji jaunieji šauliai yra iniciatyvūs ir smalsūs, drausmingi, padedantys vieni kitiems, t.y. motyvuoti bei norintys tobulėti jaunuoliai.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę