Vilniaus Karininkų ramovėje balandžio 14 d. vyko Karinės technikos ir ginkluotės atpažinimo kursas Nr. 2. Kurso metu šauliams suteikiama žinių ir įgūdžių, kad naudodamiesi atmintine, jie gebėtų atpažinti karinius orlaivius bei juos apibūdinti specialioje pranešimo formoje.

Viena iš prioritetinių LŠS užduočių yra stebėjimas ir informacijos rinkimas. Tikslių duomenų apie karinius orlaivius pateikimas gali suteikti supratimą, kiek ir kokių pajėgų yra konflikto zonoje, kokios operacijos yra planuojamos, kokią grėsmę gali kelti vienokio ar kitokio tipo kovinių orlaivių

pasirodymas regione, kokios šalies orlaiviai pažeidė valstybinę sieną.

Tai tęstinis kursas. Pirmiausia šauliai mokosi Karinės technikos ir ginkluotės atpažinimo kurse Nr. 1, kuriame studijuoja Rusijos kariuomenės šarvuotą techniką. Per daugiau nei 10 val. trukmės kursą dalyviai kartojosi ir papildė savo žinias apie šarvuotą techniką, taip pat išstudijavo daugiau kaip 50 karinių pilotuojamų ir nepilotuojamų orlaivių tipų, tuo tikslu metodiškai išnagrinėjo daugiau kaip 600 iliustracijų. Pabaigoje dalyviai laikė kompleksinį savikontrolės testą, kuris atskleidė, kad net susidūrus su tokiu didžiuliu informacijos kiekiu per tokį trumpą laiką, jie sugebėjo identifikuoti daugiau kaip 70 procentų orlaivių. Tolimesni įgūdžiai bus palaikomi siunčiant dalyviams specialius testus elektroniniu būdu. Šį kursą jau baigė daugiau nei 40 šaulių.

Ats. mjr. Albertas Daugirdas

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę