007LŠS Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės 110-osios kuopos jaunieji šauliai kovo 23 d. vakarą sugužėjo į Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazijoje organizuojamą renginį „Naktis mokykloje“. Dalyvavo jaunieji šauliai iš Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazijos (vadovas Algis Cincilevičius) ir gimnazijos Alovės pagrindinio ugdymo skyriaus (vadovė Aušra Damkauskienė), Alytaus r. Butrimonių gimnazijos (vadovė Ramutė Jablonskienė) ir gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus (vadovė Monika Jusaitė).

Daugų Vlado Mirono gimnazija puoselėja gilias tradicijas bendradarbiaujant su Varėnos rinktinės pasieniečiais ir pareigūnais, todėl VSAT pareigūnai jauniesiems šauliams pristatė ginkluotės ekspoziciją, parodė filmuką apie pasieniečių veiklą, renginio dalyvius supažindino su kinologo profesija, parodė, kaip tarnybinis šuo sulaiko ir sudrausmina viešosios tvarkos pažeidėją, vykdo pagrindines tarnybines komandas.

Siekiant skatinti jaunuosius šaulius geriau pažinti savo valstybės istoriją, plėsti žinias ne tik istorijos, bet ir kitose srityse, Butrimonių gimnazijos jaunoji šaulė Raimonda Abramavičiūtė pakvietė jaunuosius šaulius pramankštinti smegenis bei parodyti savo žinias protmušyje, skirtame Lietuvos vardo šimtmečiui.

2018-ieji paskelbti Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. Deklaracijos signataro, gynybos pajėgų vado, Pietų Lietuvos partizanų srities vado, žurnalisto, mokytojo Adolfo Ramanausko-Vanago metais. Siekiant įprasminti šį minėjimą ir paskatinti jaunimą apmąstyti partizaninio judėjimo svarbą, renginio dalyviams organizuota aktyvi veikla tamsiuoju paros metu. Pasidalinę į dvi stovyklas, susikūrę būrio pavadinimą ir vėliavą, jaunieji šauliai numatė veiklos žingsnius, kaip gins savo bazę ir kaip nepastebėti priešų žvalgų pereis į priešininkų teritoriją ir perims jų vėliavą. Praktika parodė, kad tai – nelengva užduotis, reikalaujanti drąsos, ryžto, nemažos kantrybės, ištvermės, nuovokumo bei fizinių gebėjimų. Labai svarbu gebėti dirbti ne po vieną, o komandoje.

Veikdami drauge, veikdami petis į petį mes galime nuveikti daug. Kartu mes galime viską! Kiekvienam renginio dalyviui atlapan įsegtas simbolinis renginio „Naktis mokykloje“ ženkliukas tarsi įprasmina bendrą tikslą ir šūkį: „Jauniesiems šauliams svarbiausia – draugystė!“

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę