kovo 11 035Kviečiame rinktinės šaulius prisijungti prie gražios iniciatyvos ir paaukoti lėšų Kario skulptūros atstatymo darbams Vytauto Didžiojo karo muziejaus kariliono bokšte.
Kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus ir Kauno miesto vadovų iniciatyva darbus siekiama baigti iki Vasario 16-osios.
„Kario” skulptūra turėtų įkvėpti, padrąsinti, sutelkti tautiečius. Šiandien kaip niekad lietuviams reikia dvasinio kario,”   teigia Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas G. Kuprevičius.
Vytauto Didžiojo Karo muziejaus kariliono bokštas 1937 m. buvo sujungtas su pagrindiniu muziejaus pastatu. Pastačius bokštą, į jame paruoštą nišą 1938 m. buvo pastatyta jauno skulptoriaus Juozo Mikėno sukurta Kario (Riterio) skulptūra. Skulptūros liejimui panaudotos nepriklausomybės kovų laukuose surinktos žalvarinės šovinių gilzės. Jų neužteko, todėl iš intendantūros sandėlių buvo skirta dar 1700 kg žalvario gilzių. Deja, 1942 m. vokiečių okupantai skulptūrą nuvertė ir sunaikino.

Planuojama, jog Tarpukariu bokštą puošusiai skulptūrai atstatyti reikėtų apie 26 tūkst. Eur.
Paaukoti lėšų galite atvykę į Lietuvos šaulių sąjungos štabą Laisvės al. 34 Kaunas, arba pervesti į sąskaitą LT41 7180 9000 0060 6625 AB Šiaulių Bankas mokėjimo paskirtis „Kario skulptūra“.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę