Rugpjūčio 22–26 d. Kaune, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje, vyko vasaros kursai nacionalinio saugumo tema šalies pedagogams. Penkių dienų kursuose dalyvavo įvairių dalykų mokytojai, siekiantys integruoti nacionalinio saugumo ir pilietiškumo ugdymo temas savo pamokose, aktualizuoti ugdymo turinį bei padaryti jį patrauklesnį mokiniams.

Šiuos pedagogų vasaros kursus jau eilę metų organizuoja Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM bendradarbiaudami su Nacionaline švietimo agentūra pagal mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programą „Pilietiškumo ir nacionalinio saugumo nuostatų stiprinimas ugdyme“. Kursų tikslas – tobulinti įvairių dalykų mokytojų kompetencijas perteikti aktualų pilietiškumo ugdymo, nacionalinio saugumo turinį, įtvirtinti gautas teorines žinias atliekant praktines užduotis, ir taip skatinti mokytojus labiau domėtis šalies gynybos ir nacionalinio saugumo stiprinimo aktualijomis.

Kursuose mokytojai susipažino su Lietuvos krašto apsaugos sistema, kariuomenės struktūra bei jos funkcijomis taikos ir karo metu, šiuolaikinės karybos, konvencinio ir nekonvencinio karo bruožais, hibridinio karo pavyzdžiais, kibernetinio saugumo aktualijomis, diskutavo apie autoritarinių valstybių užsienio ir saugumo politikos poveikį Lietuvos nacionaliniam saugumui geopolitiniame kontekste ir kitomis temomis, dalyvavo projekto „Lietuvos visuomenės atsparumo ir galios vystymas pilietinei gynybai“ dirbtuvėse ir atnaujintos Nacionalinio saugumo ir šalies gynybos bendrosios programos projekto pristatyme. Dalis numatyto laiko buvo skiriama praktiniams užsiėmimams – susipažinimui su kovine technika, saugaus elgesio su ginklais, šaudymo lazeriniais ginklais, pirmosios medicinos pagalbos teikimo, išgyvenimo, rikiuotės pratyboms, dalyviai lankėsi ekskursijose – Lietuvos karininkų ramovėje ir šalies okupacijos metu pogrindyje veikusioje spaustuvėje „ab“.

Pirmą kartą dalyvaujantiems mokytojams buvo sudaryta galimybė išklausyti Jaunųjų šaulių vadovo kursą ir įgyti pažymėjimą, leidžiantį dirbti jaunųjų šaulių būrelio vadovu.

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM inf.

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę