Šiemet Lietuvos kariuomenės diena ypatinga, drauge su šia švente minimas ir jos atkūrimo 100-metis. Lietuvos šaulių sąjunga nuo pirmų dienų koja kojon žengia drauge, todėl ir šią sukaktį visos šaulių rinktinės mini aktyviai dalyvaudamos šiai progai skirtuose renginiuose visoje Lietuvoje.
Lapkričio 23 d. Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės šauliai ir jaunieji šauliai aktyviai dalyvavo šimtmečiui paminėti skirtuose renginiuose. Vidurdienį Vytauto Didžiojo Karo muziejaus sodelyje drauge su kariais dalyvavo iškilmingoje rikiuotėje, iškilmingą Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremoniją atliko Lietuvos šaulių sąjungos garbės sargybos kuopos Vėliavos būrys. Vėliavą šį kartą kėlė Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo iniciatyvinės grupės steigėjas, Vlado Putvinskio-Pūtvio klubo prezidentas Stasys Ignatavičius. Atliktos trys salvės: už žuvusius dėl Lietuvos laisvės, už Lietuvos kariuomenės kūrėjus savanorius, už Lietuvos karius. Iš Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelio karių ir šaulių rikiuotė pasuko senamiesčio link. Lietuvos Respublikos istorinės prezidentūros kiemelyje vyko gėlių padėjimo ceremonija, kurios metu pagerbtas tarpukario prezidentų atminimas. Šv. Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje buvo aukojamos Šv. Mišios. Vėliau kauniečiai, Kauno miesto svečiai šalia Kauno pilies galėjo apžiūrėti Lietuvos kariuomenės turimą ginkluotę, karinę techniką, stebėti nuolatinės pradinės privalomosios karių priesaikos ceremoniją. Šventės dalyviai pavaišinti kareiviška koše ir karšta arbata.
Lapkričio 24 d. Lietuvos kariuomenės 100-metis paminėtas Vilniuje. Vytauto Didžiojo šaulių 2-osio ir Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės šauliai su beveik 2 tūkst. Lietuvos karių ir sąjungininkų dalyvavo iškilmingame parade, žygiavo Konstitucijos prospektu Vilniuje, padėjo užtikrinti viešąją tvarką ir visų į šventę susirinkusių saugumą.
1918 m. lapkričio 23 d. tuometinis Krašto apsaugos ministras pirmininkas Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą, kuriuo buvo įkurta Apsaugos Taryba ir įsakyta pradėti formuoti pirmąjį Lietuvos kariuomenės pulką.
Nuotr. V. Balkūno ir V. Kilpio

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę