Birželio 27 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje Kaune vyko iškilminga Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) vado pasikeitimo ir kovinės vėliavos perdavimo ceremonija. Jos metu plk. ltn. Gintaras Koryzna, vadovavęs organizacijai nuo 2017 m. liepos, vėliavą perdavė naujai paskirtam Lietuvos šaulių sąjungos vadui plk. Albertui Dapkui.
„Pastarieji metai – Lietuvos šaulių sąjungos stiprėjimo ir tvirtėjimo metai. Iki 12 tūkst. išaugo ir iš esmės atsinaujino šaulių gretos: LŠS narių amžiaus vidurkis šiuo metu yra apie 40 metų ir bene pirmą kartą turime apylygį jaunųjų šaulių bei suaugusių sąjungos narių skaičių. Naujasis LŠS vadas turėtų užtikrinti sričių, kuriose pastaraisiais metais buvo pasiekta kokybinio ir kiekybinio šuolio, tolesnį vystymą: t. y., jaunųjų šaulių patriotinis ugdymas bei kovinių šaulių būrių formavimas ir jų integravimas į Lietuvos kariuomenės padalinius“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Jis pasveikino naująjį LŠS vadą, o padėkodamas plk. ltn. G. Koryznai už tarnybą – įteikė krašto apsaugos sistemos medalį „ Už pasižymėjimą“ .
Prieš kovinės vėliavos perdavimo ceremoniją, priesaiką Lietuvos Respublikai davė apie 20 šaulių. Jie prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, ginti ir saugoti jos nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką, laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, sąžiningai vykdyti šaulio pareigas.
Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. G. Koryzna nusipelniusiems šauliams įteikė apdovanojimus už pavyzdingą šaulišką veiklą bei tarnystę Lietuvai, atsisveikindamas dėkojo už savanorystę ir palaikymą dirbant Tėvynės labui. „Broliai ir sesės šauliai, dėkoju Jums už pasitikėjimą ir palaikymą visus tuos metus, kai kartu dirbome Šaulių sąjungos bei Tėvynės labui. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad Šaulių sąjungoje dominuoja stipri savanorystės samprata, kad Jūsų, šaulių, savanoriškos iniciatyvos yra teigiamas ir sektinas pavyzdys kiekvienam piliečiui. Ačiū už Jūsų šauliškumą ir tarnybą Tėvynės labui“, – prieš iškilmingą šaulių rikiuotę sakė jis.
„Džiaugiuosi, kad perimu vėliavą iš brolio šaulio plk. ltn. Gintaro Koryznos, šis jo vadovavimo mūsų organizacijai laikotarpis, pasižymėjo tvariu Sąjungos pozicijų stiprinimu ir iššūkiais, su kuriais buvo puikiai susitvarkyta,“ – sakė plk. Albertas Dapkus. – Tikiuosi, kad visi drauge atliksime ne vieną prasmingą darbą Tėvynės labui ir kartu galėsime pasidžiaugti savo darbo rezultatais“. Kreipdamasis į šaulius jis pabrėžė, kad ir toliau saugojama tai, kas vienija visus organizacijos narius – tai uniformos, ženklai, kultūra, istorinė atmintis ir ideologija.
Ceremonijoje taip pat dalyvavo, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas gen. mjr. G. Zenkevičius, Seimo nariai, buvę Lietuvos šaulių sąjungos vadai, Šaulių sąjungos rinktinių vadai, Lietuvos šaulių sąjungos štabo darbuotojai, kiti svečiai.
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę