Šauliai paminėjo Šaulio dieną ir 99-ąsias Šaulių sąjungos įkūrimo metines. Kauno Rotušės aikštėje surengtoje šventėje dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Gintaras Koryzna, Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadas ats. kpt. Vytautas Žymančius, kauniečiai ir Kauno miesto svečiai. Rikiuotėje dalyvavo Prienų, Kaišiadorių, Jonavos, Kėdainių, Raseinių ir Kauno rajonų bei Kauno miesto kuopų šauliai ir jaunieji šauliai, taip pat Vytauto Didžiojo ordino Vėliavos būrys, kurio šauliai kiekvieną sekmadienį  ir Valstybinių švenčių dienomis kelia vėliavą Karo muziejaus sodelyje. Sveikinimo žodį šauliams taręs Sąjungos vadas pabrėžė kiekvieno šaulio svarbą, jų idėjų ir darbų reikšmę visai organizacijai.
Šaulių sąjungos atkūrimo iniciatorius Stasys Ignatavičius skaitė pranešimą apie Šaulių sąjungos įkūrimo istoriją ir tarpukario šaulių tradicijas, kad šventės dalyviai geriau suprastų ir prisimintų, kokią reikšmę ir ištakas turi ši organizacija, šiandien skaičiuojanti 99-erius metus.
Jaunieji šauliai padėjo gėlių prie Nežinomo kareivio kapo, Laisvės statulos ir Sąjungos įkūrėjo Vlado Putvinskio-Pūtvio biusto Vytauto Didžiojo Karo muziejaus sodelyje. Šaulių sąjungos Garbės sargybos kuopos šauliai trimis salvėmis pagerbė Lietuvą, žuvusius už Lietuvos laisvę ir Šaulių sąjungą.
Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės gretas papildė nauji nariai, kurie priesaikos metu pasižadėjo būti ištikimi Lietuvos Respublikai, ginti ir saugoti jos nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką, laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, sąžiningai vykdyti šaulio pareigas. Jaunieji šauliai ištarė pasižadėjimo žodžius. Po iškilmingos ceremonijos, naujuosius Sąjungos narius pasveikino ir palaimino kapelionas Sauliu Paulius Bytautas.
Po oficialiosios renginio dalies visi šventės dalyviai galėjo susipažinti su šaulių ginkluote ir pabendrauti su šauliais, daugiau sužinoti apie organizacijos veiklą, paragauti šauliškos košės.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę