Trečiadienio popietę Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje buvo atidengta paminklinė plokštė, skirta pagerbti sušaudytiems ir nelaisvėje nukankintiems Lietuvos Respublikos 1918-1940 m. ministrų kabineto nariams.
Sovietų ir nacių okupacijų aukomis tapo 29 ministrai: 16 sušaudyta, 10 mirė kalėjimuose ar lageriuose, 3 mirė tremtyje. 7 ministrai buvo Lietuvos šaulių sąjungos nariai, tai Stasys Pūtvis, Stasys Šilingas, Antanas Merkys, Juozas Papečkys, Steponas Rusteika, Petras Aravičius ir Jokūbas Stanišauskas.
Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės jaunieji šauliai padėjo gėles ir uždegė atminimo žvakutes, Kauno Šv. Mykolo Įgulos bažnyčios kapeliono diakonas pašventino paminklinę plokštę. Lietuvos šaulių sąjungos Garbės sargybos kuopos šauliai atliko garbės sargybą ir tris salves: už Lietuvą, už Laisvės kovotojus ir už Kauną.
Renginyje dalyvavo Kauno miesto savivaldybės vadovai, Krašto apsaugos ministerijos atstovai, Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas ats. mjr. Židrūnas Šadauskis, Lietuvos šaulių sąjungos vienas iš atkūrėjų, Vlado Putvinskio-Pūtvio klubo prezidentas Stasys Ignatavičius, represuotų ministrų artimieji, LGGRTC vadovai, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kauno skyriaus nariai, Kauno karinių pajėgų pučiamųjų orkestras, kiti garbūs svečiai.
Paminklo iniciatorius – skulptorius Jonas Jagėla, architektūrinės dalies autoriai – architektai Liucijus Dringelis ir Evaldas Ramanauskas.
Po iškilmingo atidengimo svečiai buvo pakviesti apžiūrėti Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus parodą „Represuoti 1918 – 1940 m. Lietuvos Respublikos Ministrų kabinetų nariai“, ją pristatė Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus istorijos skyriaus vedėja Ramunė Driaučiūnaitė.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę