Lapkričio 23 d. minėtos 92-osios atkurtos Lietuvos kariuomenės metinės.
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje vyko renginys, skirtas sukakčiai paminėti ir iškilminga karinių dalinių vėliavų rikiuotė. Renginyje dalyvavo Kauno miesto vadovai, Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio dalyviai, šauliai, kariai, visuomeninių organizacijų atstovai, miestiečiai. Buvo pakelta Vyčio kryžiaus ordino vėliava, padėta gėlių prie Nežinomojo kareivio kapo.
Po rikiuotės šventės dalyviai turėjo progą apžiūrėti įvairių Lietuvos kariuomenės dalinių techniką ir ginkluotę, pabendrauti su kariais. Bene daugiausia dėmesio sulaukė Specialiųjų operacijų pajėgų džipai. Šaulys Tomas Juraitis pasakojo, kad jam yra tekę važinėti panašiais automobiliais misijos Kosove metu. „Angliški Range Rover visureigiai yra labai „ištvermingi“ ir „nereiklūs“. Labai smagu juos regėti gimtajame mieste ir prisiminti atliktą pareigą tarnaujant Lietuvos kariuomenėje“, – sakė šaulys.
Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyko iškilmingas Juozo Gruodžio konservatorijos studentų koncertas. Vakare Kauno rotušėje buvo apdovanoti Krašto apsaugos sistemai nusipelnę žmonės. Kauno įgulos viršininkas brg. gen. Artūras Leita juokavo, kad pagal apdovanotųjų skaičių atrodo, kad tai ne kariuomenės, bet šaulių diena. Lietuvos kariuomenės 92-ųjų metinių proga LŠS vadas plk. Antanas Plieskis už glaudų bendradarbiavimą su Sąjunga apdovanojo brg. gen. A.Leitą vardine dovana.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę