Birželio 21 d. Kauno mieste, kur prieš 100 metų buvo įkurta Lietuvos šaulių sąjunga, paminėta ši organizacijai reikšminga sukaktis– Kauno šauliai, susirinkę draugėn, minėjo organizacijos įkūrimo jubiliejų.
Šventinė diena prasidėjo Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, kur buvo pagerbtas vieno iš Sąjungos įkūrėjo atminimas – prie Vlado Putvinskio-Pūtvio padėtos gėlės, visus susirinkusius pasveikino Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas ats. mjr. Židrūnas Šadauskis ir įteikė Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečio monetas organizacijos atkūrėjams bei ilgamečiams štabo darbuotojams už jų šaulišką veiklą ir organizacijos stiprinimą. Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidaryta paroda „Šaulio kodas“. Atidarymo metu šaulius sveikino muziejaus direktorius Kęstutis Kuršelis. Direktorius savo kalboje pabrėžė šaulių stiprybę tarpukaryje – akcentavo kultūrinę, sportinę ir visuomeninę šaulių veiklą ir jos reikšmę. Sąjungos vado pavaduotojas priminė organizacijos įsikūrimo istoriją ir pasidžiaugė, kad šiandien Šaulių sąjunga juda į priekį, auga narių ir veiklų skaičiumi. Parodos lankytojai iki rugsėjo 30 d. galės susipažinti su Šaulių sąjungos istorija, išmėginti improvizuotą šaulišką kliūčių ruožą, savo žinias pasitikrinti žaisdami žaidimą, ir svarbiausia, galės pamėginti įminti šaulio kodą.
Mieste šaulių šventinė rikiuotė prasidėjo nuo gėlių padėjimo prie Istorinės prezidentūros. Šalia Prezidentų biustų padėtos gėlės – taip išreikšta pagarba ir padėka kovojusiems už Lietuvos laisvę. Lydima Karinių oro pajėgų orkestro, rikiuotė, kurioje dalyvavo Prienų, Kaišiadorių, Jonavos, Kėdainių, Raseinių ir Kauno rajonų bei Kauno miesto kuopų šauliai ir jaunieji šauliai, broliai ir sesės šauliai atvykę iš kitų rinktinių, atžygiavo į Kauno rotušės aikštę. Šventėje dalyvavo ir šaulius sveikino Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Kauno miesto savivaldybės mero patarėjas, šaulys Simonas Kairys, Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas ats. mjr. Židrūnas Šadauskis.
Šauliai rikiuotės ir garbingų svečių akivaizdoje apdovanoti Šaulių sąjungos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus Šaulių sąjungai“, Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas ats. mjr. Židrūnas Šadauskis už aktyvią veiklą organizacijoje, pilietiškumo ir patriotiškumo bei savanorystės sklaidą Lietuvos visuomenėje šaulius apdovanojo Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečio moneta. Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadas ats. kpt. Vytautas Žymančius rinktinės šauliams padėkojo už šaulišką tarnybą ir bendrą darbą Lietuvos šaulių sąjungos bei Tėvynės labui, šauliams įteikė rinktinės 100-mečio monetas. Po oficialios renginio dalies, visi dalyviai buvo kviečiami į Kauno pilies amfiteatrą, kur vyko Kauno, Kėdainių, Prienų ir Kaišiadorių savivaldybių meno atstovų pasirodymai, visi norintys galėjo pabendrauti ne tik su šauliais, bet ir su tarnybų, su kuriomis glaudžiai bendradarbiauja Šaulių sąjunga, atstovais: policijos pareigūnais, greitosios medicinos pagalbos darbuotojais, gaisrininkais, kariais. Renginio dalyviai galėjo stebėti jų veiklų pristatymus, pamatyti šaulių specialiai parengtą parodomąją programą.
Šventinės dienos pabaigą vainikavo Deivio ir Renatos Norvilų koncertas ir Santakoje uždegtas laužas – simbolis antrojo Šaulių sąjungos šimtmečio, į kurį šauliai žengia su naujomis idėjomis ir tikslais.
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę