Gruodžio 12 – 13 d. Kauno įgulos karininkų ramovėje vyko Baltijos šalių giminingų sukarintų organizacijų atstovų susitikimas. Jame dalyvavo keturių organizacijų atstovai iš trijų Baltijos šalių. Lietuvai atstovavo Lietuvos šaulių sąjungos vadas ats. plk. Antanas Plieskis, LŠS vado pavaduotojas ats. plk. ltn. Gintautas Zaura ir LŠS vado pavaduotojas-jaunųjų šaulių vadas ats. kpt. Vytautas Žymančius.
Estijoje yra dvi sukarintos jaunimo organizacijos (berniukų ir mergaičių), todėl Kaune lankėsi Kodututred vadė Angelika Naris ir Noored Kotkad vadas Silver Tamm. Latvijos delegacijai vadovavo Jaunsardze vadas Bronislavs Mačiulskis. Kiekvienos valstybės organizacijų vadai aptarė veiklos gaires kitiems metams, pristatė per pastaruosius metus organizacijose įvykusias permainas.
Sveikindamas renginio dalyvius, A. Plieskis pabrėžė, kad tarptautinis bendradarbiavimas yra itin svarbus plėtojant organizacijos veiklą. Savo pranešime LŠS vadas akcentavo permainas, susijusias su naujojo Lietuvos šaulių sąjungos įstatymo priėmimu, struktūros pokyčius ir finansavimo reikalus. Estijos delegacijos atstovė Anu Alekand pateikė nemažai informacijos apie organizacijų struktūrą, iškeltus uždavinius. B. Mačiulskio teigimu, Latvijos Jaunsardze organizacija išgyvena ne pačius geriausius laikus. „Daug pagalbos sulaukiame iš Zemsardze karių, be jų nedaug galėtume nuveikti“, – kalbėjo Jaunsardze vadas.
Kiekvienos valstybės atstovai pateikė savo siūlymus dėl dėl dalyvavimo įvairiuose renginiuose kitais metais. Baltijos valstybių jaunimas buvo pakviestas atvykti į renginius Lietuvos pajūryje, kur vyks Jaunųjų šaulių sporto žaidynės podraug su festivaliu „Sportas visiems“, o  taip pat dalyvauti tarptautinėse pratybose „Žalgiris 2012“. Estijos delegacijos narys šaudymo klubo Manniku vadovas Mart Puusepp pakvietė šaulius atvykti į Taline organizuojamus šaudymo kursus.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę