Lietuvos šaulių sąjunga tęsia tradiciją ir vykdo vieną iš svarbiausių savo uždavinių – šviesti visuomenę valstybės gynybos ir nacionalinio saugumo temomis. Šiais metais karas Lietuvos pašonėje paskatino Lietuvos šaulių sąjungą drauge su Vytauto Didžiojo universitetu organizuoti Lietuvos nacionalinio saugumo konferenciją „Valstybės gynybos visuotinumas“, Kaune.

Šių metų konferencijoje, globojamoje LR Prezidento Gitano Nausėdos, bus diskutuojama apie vyraujančią geopolitinę situaciją, visuotinę gynybą ir įvairių organizacijų vaidmenį siekiant sustiprinti pilietinį pasipriešinimą. Saugumo klausimais kalbės žinomi kariuomenės, politikos ir visuomenės atstovai, savo pastebėjimais dalinsis įvairūs specialistai bei akademinės bendruomenės nariai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Suomijos, Švedijos ir Ukrainos.

Kaip ir kiekvienais metais, konferencijos tikslas – aptarti regione vyraujančias grėsmes saugumo srityje, kylančius iššūkius ir su jais plačiai supažindinti visuomene. Konferencijoje taip pat bus aptariamos karo Ukrainoje gynybos pamokos ir patirtys, geopolitinis kontekstas visuomenės gynyboje ir visuomeninių bei verslo organizacijų vaidmuo visuotinėje gynyboje.

„Karas Ukrainoje reikalauja daug diskusijų ir atsakymų ieškojimų. Buvo manančių, kad karo laikai baigėsi, tačiau mes puikiai matome šiandieninę situaciją. Nėra svarbu, kokia yra gynyba – nacionalinė ar NATO sąjungininkių, būtent dėl to nepaprastai svarbus yra ir visuomenės įsitraukimas į gynybą. Tinkamas piliečių paruošimas – svarbi ir atsakinga Lietuvos šaulių sąjungos užduotis“,- teigia Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. Albertas Dapkus.

Šaulių sąjungos, kaip organizacijos, kuri vienija piliečius vaidmuo yra ypatingai didelis tuo, kad yra siunčiama žinutė visiems, siekiant parodyti, kokį svarų ir realų indėlį gali teikti piliečiai, norintys prisidėti prie savo šalies saugumo.

Šaulių sąjunga – valstybės remiama sukarinta visuomeninė organizacija, vienijanti valstybės gyvenimui yra gynybai neabejingus žmones. Nors Šaulių sąjunga vykdo kai kurias valstybės institucijų skiriamas užduotis, ji yra laisvų, savo laiką Tėvynės gynybai ir stiprinimui skiriančių žmonių organizacija. Lietuvos šaulių sąjunga siekia ugdyti pasitikinčius savimi, kūrybingus, motyvuotus ir drausmingus Lietuvos Respublikos piliečius, pasirengusius ginti Tėvynę, nelaimės atveju padėti kitiems.

Kontaktinis asmuo – Lietuvos šaulių sąjungos viešųjų ryšių specialistas Mantas Petryla, tel. nr. +370 61627810, el. p. [email protected]

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę