Liepos 22 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio Dragūnų mokomajame batalione (Klaipėda) tris savaites vykusį bazinį kario savanorio kursą baigė 40 Šaulių sąjungos šaulių. Žengtas dar vienas žingsnis formuojant šaulių kovinius būrius.
Baziniame kario savanorio kurse dalyvavo Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Utenos, Vilniaus rinktinių šauliai. Vieniems šauliams tai buvo pirmieji kariniai kursai. Kiti, kurių šauliškoji patirtis – ne vieneri metai, jau yra ragavę įvairių "kariškumų", tad naujovių bei staigmenų buvo mažiau. Taigi vieni šauliai pradėjo mokslus, o kiti tobulino jau turimas karo topografijos, radijo ryšio, inžinerijos, karo medicinos pagrindų žinias, susipažino su ginkluote, įgijo teorinių žinių, būtinų formuojant praktinius kario įgūdžius.
Bazinį kario savanorio kursas Lietuvos šaulių sąjungos nariams organizuotas vadovaujantis naująja Lietuvos šaulių sąjungos įstatymo redakcija, kurioje numatyti formuoti šaulių kovinius būrius. Šie būriai savanoriškumo pagrindu bus sudaromi iš pilnamečių šaulių, kurie yra tinkami tikrajai karo tarnybai, bet jos neatlieka.
Kitas bazinis kario savanorio kursas kovinių būrių šauliams planuojamas rengti lapkritį.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę