Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir Lietuvos šaulių sąjungos Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės organizuotame pėsčiųjų žygyje „Kiek toli gali eiti skaidrumas?“ žygiavo beveik 500 dalyvių. Jaunimas ir pilietinės visuomenės atstovai, norėję aktyviai ir turiningai praleisti laisvalaikį bei stiprinti savo pilietinį bei antikorupcinį sąmoningumą, dalyvavo 15 kilometrų žygyje Kazlų Rūdos savivaldybėje.

„Džiaugiuosi, kad turime galimybę aktyviai praleisti laiką su pilietiška ir sąmoninga visuomene. Skaidrumas ir sąžiningumas nebūtinai turi būti suprantami kaip tik veikla su dokumentais, darbo metu, sėdint prie rašomojo stalo. Galime pasidžiaugti gamta, pabūti bendraminčių būryje ir lygiai taip žinoti, kad skaidrumas rūpi mums visiems. Kviečiu prisiminti, kad skaidrumas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų ir juo galime rūpintis padedant ir kitiems visuomenės nariams“, – sakė Benas Aldakauskas, STT Antikorupcinio švietimo skyriaus vadovas.

Dauguma skaidrumo žygio dalyvių – bendrojo ugdymo, ikimokyklinio ugdymo įstaigų atstovai, pedagogai, moksleiviai, jų tėvai bei jaunimo organizacijos iš Marijampolės, Kazlų Rūdos, Kalvarijos, Šakių rajono, Vilkaviškio rajono ir kitų savivaldybių. Žygyje taip pat dalyvavo daugiau nei 200 Lietuvos šaulių sąjungos narių – šaulių ir jaunųjų šaulių.

„Mes ugdome jaunuosius šaulius, kad jie užaugtų atsakingais ir Tėvynę mylinčiais piliečiais. Labai džiaugiamės šia STT iniciatyva, nes žygis yra ne tik puikus laisvalaikio praleidimas, bet ir efektyvi priemonė sėti nepakantumą korupcijai. Tapti sėkmingais žmonėmis jaunimas gali tik laisvoje, korupcijos nesugraužtoje visuomenėje“, – sakė Egidijus Papečkys, Lietuvos šaulių sąjungos Suvalkijos šaulių 4-sios rinktinės vadas.

Žygio maršrutas driekėsi vaizdingais Raudonplynio kraštovaizdžio draustinio miško keliais ir takeliais. Žygio maršrute dalyviai turėjo kirsti upelį, įveikti Gairiakalnio stačias įkalnes, galėjo aplankyti dvi organizatorių parengtas stoteles, kuriose laukė Lietuvos šaulių sąjungos ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovai. STT pareigūnai moksleiviams pristatė Tarnybos veiklą, stalo žaidimą „Antikoruptika“ ir su jaunimu kalbėjo apie skaidrumo nuostatas kasdienybėje.  Šauliai žygio dalyviams pristatė savo ekipuotę, supažindino, ką veikia šauliai ir jaunieji šauliai, kvietė tapti didelės šauliškos šeimos – Lietuvos šaulių sąjungos – nariais.

Visą žygio trasą įveikusiems dalyviams buvo įteikti atminimo medaliai, Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės šauliai žygeivius vaišino koše ir arbata.

Specialiųjų tyrimų tarnybos nuotraukos. 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę