Šiandien Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. Albertas Dapkus pasirašė įsakymą, kuriuo vadovaujantis kitų metų pradžioje bus įsteigti oro jaunųjų šaulių būreliai (eskadrilės) Vytauto Didžiojo šaulių 2-ojoje ir Suvalkijos šaulių 4-ojoje rinktinėse. Ateityje planuojama jog bus steigiama ir kitose rinktinėse.

Praėjusį mėnesį LŠS vadas plk. Albertas Dapkus ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro l. e. direktoriaus pareigas Gitana Viganauskienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria įsipareigojama steigti oro kadetų būrius prie LMNŠC Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos eskadrilių.

Šiandien, Sąjungos štabe vyko susitikimas su LMNŠC Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos vedėja Kristina Virgaile ir pirmosios oro jaunųjų šaulių eskadriles būsimu vadovu Mindaugu Karčiausku. Taip pat susitikime dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas-jaunųjų šaulių vadas Tadas Venskūnas, G9 skyriaus vedėja Sandra Vavulo, Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadas ats. kpt. Vytautas Žymančius, Suvalkijos 4-osios rinktinės vadas Egidijus Papečkys ir rinktinės vado pavaduotoja Vytė Kazelytė.

Susitikimo metu buvo aptarta eskadrilių steigimo eiga, vizijos, galimos veiklos ir kiti svarbūs klausimai.

„Ilgą laiką jaunieji šauliai buvo supažindinami su karybos pagrindais orientuotais į pėstininkus. Dabar pasirašėme sutartį ir ruošiamės įsteigti jaunųjų šaulių eskadriles. Tai plačiai praplės jaunųjų šaulių mokymo programą ir suteiks galimybę įtraukti aviacijos krypties užsiėmimus į jaunimo rengimą.

Ne paslaptis, kad nemaža dalis jaunųjų šaulių stoja į Lietuvos karo akademiją, kur viena iš studijų krypčių – karinė aviacija. Džiugu, kad jaunieji šauliai galės dar prieš studijas išbandyti save šioje srityje. Gal tai lems ir jų apsisprendimą renkantis studijų programą.“,- sakė Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas-jaunųjų šaulių vadas Tadas Venskūnas.

Ši sutartis ir bendradarbiavimas atvers galimybes išplėsti ir aktyviau organizuoti Lietuvos šaulių sąjungos parašiutinio rengimo kursus. Taip pat jau artimiausiu metu planuojama vykdyti jaunimo rengimą aviamodeliavimo srityje, kas iš esmės dar labiau praplės jaunųjų šaulių rengimo programą. Jaunieji šauliai ne tiks gebės susikonstruoti aviamodelius, tačiau ir mokysis juos valdyti.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę