TARPTAUTINĖ MOKSLINĖ KONFERENCIJA „PARAMILITARIZMAS IR LIETUVOS ŠAULIŲ SĄJUNGA: ISTORINIAI IŠŠŪKIAI IR VEIKLOS IDĖJOS“, skirta Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo 100-osioms metinėms paminėti

2019 m. Lietuvoje minimas prieš 100 metų įkurtos organizacijos – Lietuvos šaulių sąjungos – jubiliejus. Ši organizacija susiformavo atkuriant Lietuvos valstybę ir, savo veiklą grįsdama paramilitarizmo principais, tapo Lietuvos kariuomenės talkininke Nepriklausomybės kare. Lietuvos šaulių sąjunga savo veiklą vykdė iki 1940 m., Sovietams okupavus Lietuvą ji buvo likviduota. Savo veiklos principais tarpukariu veikusi Lietuvos šaulių sąjunga nebuvo unikali, paramilitarinio pobūdžio organizacijos veikė ir kitose Europos šalyse. Su kai kuriomis iš jų Lietuvos šaulių sąjunga palaikė giminingus ryšius.
Lietuvos šaulių sąjunga ir Vytauto Didžiojo universiteto mokslo klasteris „Lietuvos karo istorijos ir paveldo tyrimai“ organizuoja tarptautinę mokslinę konferenciją Kaune, kurios metu Lietuvos ir užsienio mokslininkai, vykdantys istorinius Lietuvos šaulių sąjungos arba kitų paramilitarinių organizacijų tyrinėjimus, pasidalins savo tyrimų rezultatais ir įžvalgomis su kolegomis, akademine bendruomene ir visuomene.
Tarptautinėje mokslinėje konferencijoje bus siekiama išanalizuoti Lietuvos šaulių sąjungos ir europietiškojo paramilitarizmo veiklos istorines aplinkybes ir šių judėjimų svarbiausias idėjas, dariusias poveikį XX a. Europos valstybių ir visuomenių raidai.

KONFERENCIJOS PROGRAMA

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę