Rugsėjo 7 d. Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Istorijų namuose rengiama konferencija „Lietuvių karys pasaulio kariuomenėse“. Ji vainikuoja keletą mėnesių trukusius mokslininkų tyrimus, kurie vyko parodoje „Išpakuojam!“. Konferencijoje visi mokslininkų skaitomi pranešimai bus susiję su karyba – būtent tuo, ką ilgus metus kolekcionavo JAV gyvenantis, lietuviškų šaknų turintis ir įspūdingą karybos kolekciją Lietuvai dovanojęs Henry Gaidis.

Konferencijoje pranešimą skaitys ir šaulys, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos lektorius dr. Mindaugas Nefas. Pranešimo tema: „Moterų šaulių karinis rengimas XX a. 3–4 dešimtmečiuose“.
Moterų dalyvavimas kariniuose veiksmuose ir tarnyba su ginklu karinėse pajėgose ilgą laiką buvo neįsivaizduojamas dalykas. Ne išimtis ir moterų, dalyvaujančių sukarintose organizacijose, veikla. 1919 m. savo veiklą pradėjusioje Lietuvos šaulių sąjungoje telkėsi ir moterys, kurios beveik dešimtmetį ieškojo galimybių prisidėti prie organizacijos tikslo įgyvendinimo. Nors svarbiausiomis moterų šaulių funkcijomis ilgainiui tapo kultūrinės veiklos organizavimas, tautinės tapatybės stiprinimas ir sanitarija, tačiau lygiagrečiai buvo keliamas klausimas dėl karinio moterų šaulių rengimo būtinybės. Pranešime analizuojamas moterų šaulių karinio rengimo tikslas, taikytos priemonės ir programos, šaulių vyrų ir šaulių moterų požiūris į šią veiklą.

Konferencijos pradžia – 10 val. 30 min. (registracija nuo 10 val.)

Vieta – Istorijų namai, T. Kosciuškos g. 3, Vilnius.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

 
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę