Nuotraukos 2284 Liepos 7 d. Valstybės –  Karaliaus Mindaugo karūnavimo –  dienos proga Krašto apsaugos ministerijos Baltojoje salėje Karininko A. Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės šaulys, Dzūkijos kraštotyrininkas, ats. ltn. Gintaras Lučinskas krašto apsaugos ministro Juozo Oleko apdovanotas KAM sistemos medaliu civiliams „Už nuopelnus“.
Daug metų savo krašto istorija bei ją kūrusiais žmonėmis, kovojusiais už laisvę ir nepriklausomybę, besidomintis šaulys yra išleidęs keletą knygų: „Pogrindinė „Geležinio Vilko“ organizacija Alytaus apskrityje (1940-1941)“ (2009 m.), „Žuvę už Lietuvą. Laisvės kovos Dainavos krašte 1918–1923 metais“ (2010 m.), „Vermachto nusikaltimai Dzūkijoje 1941 m. birželį“ (2011 m.), „Varviškės „respublika“ (1920–1923)“ (2013 m.). Leidybai parengtos dar trys: „Kelio atgal nėra“ (2008 m.), „Praeities puslapiai“ (2011 m.), „Gyvenimo užrašai“ (2013 m.). Pasak dim. plk. dr. Vinco  Guduko, G. Lučinsko knygose atsispindi „atvira gabaus tyrinėtojo išpažintis, betarpiškas, jautrus pasakojimas apie patriotų kovą (ir paties Gintaro kovą už drąsių ir paprastų Lietuvos žmonių atminimo išsaugojimą), apie sąžinę ir pareigą, apie pasiaukojimą ir gailestingumą, pašnekesys su skaitytoju apie reikšmingus istorinius įvykius“.
„Gintaras – kūrėjas, atiduodantis save dvasios ir ateities labui, propaguojantis tautinį, kultūrinį ir istorinį tęstinumą, statantis gražius ir tvirtus paminklus užmarštin nugrūstiems antisovietinio ir antinacinio pasipriešinimo herojams, kovojusiems už Lietuvos Valstybę,“ – teigia dim. plk. dr. V. Gudukas.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę