Lietuvos Respublikos krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, lankydamasis Jungtinėse Amerikos Valstijose su darbo vizitu, susitiko su Floridoje įsikūrusios  A. Ramanausko-Vanago Floridos rytinės pakrantės šaulių kuopos nariais.

Susitikime dalyvavo  Gynybos atašė JAV ir Kanadai Pulkininkas Mindaugas Mažonas, reziduojantis Vašingtone, taip pat Lietuvos šaulių sąjungos išeivijoje (LŠSI) vadas Ovidijus Bernatonis bei vado patarėjas Gintautas Vasilevskis.

A. Ramanausko-Vanago Floridos rytinės pakrantės šaulių kuopa – pati jauniausia LŠSI organizacijoje, įkurta tik 2022 metais. Jos įkūrėjas ir pirmasis vadas – Klemensas Petrus. Šių metų gegužės 19 d. vykusiame kuopos ataskaitiniame susirinkime naujuoju kuopos vadu išrinktas Vytautas Orentas.

Kalbėdamas su A. Ramanausko-Vanago kuopos šauliais, viceministras Žilvinas Tomkus paminėjo ir rugpjūčio 4-10 dienomis LŠSI Mičigano valstijoje rengiamą stovyklą 12-17 metų jaunimui. Viceministro nuomone, ateityje tokių šaulių organizuojamų stovyklų gali būti ir daugiau, taip pat ir kitose valstijose.

Lietuvos šaulių sąjungos išeivijoje vadas Ovidijus Bernatonis, dalindamasis sąjungos ateities vizija, pabrėžė, kad kiekvieną organizaciją reikia auginti ir atnaujinti, taip pat ir LŠSI. Išeivijos šaulių vado nuomone, šaulių kuopų kūrimas yra sveikintinas visose valstijose, jis norėtų matyti ir daugiau susikūrusių naujų šaulių kuopų, taip pat ir atskirą angliškai kalbančių lietuviškų šaknų turinčių JAV piliečių kuopą.

Susitikimo metu viceministras Žilvinas Tomkus apdovanojo kuopos įkūrėją ir pirmąjį vadą Klemensą Petrus vardine Lietuvos vėliava. Viceministras palinkėjo, kad naujoji kuopa susikurtų savo tradicijas ir pavirstų veikiančia jėga. 

A. Ramanausko-Vanago Floridos rytinės pakrantės šaulių kuopa auga kaip organizacija ir stiprėja. Naujasis vadas Vytautas Orentas kalbėdamas paminėjo, kad kuopos nariai dairosi darbų, kurie būtų svarbūs išeivijai ir Tėvynei.

Šis krašto apsaugos viceministro Žilvino Tomkaus apsilankymas labai svarbus sustiprinti naujai įsikūrusios kuopos dvasią.

Visi susibūrimo dalyviai sutarė, kad šis susitikimas bus naudingas tolesnei kuopos idėjinei ir darbinei pažangai.

Arvydo Račiūno nuotraukos. 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę