Piktybinės kraujo ligos – sudėtingas iššūkis pacientams, jų artimiesiems ir medikams. Kovos su pražūtinga liga sėkmę lemia visuomenės sąmoningumas ir piliečių noras padėti kitam. Pagalbos šiandien ypač reikia su liga kovojančiam šauliui Vytautui Dobilui iš Vilniaus rinktinės G. Žagunio kuopos 8-ojo būrio.
Vytautas ragina seses ir brolius šaulius LŠS šimtmetį birželio 1 dieną Vilniuje paminėti ypatingai – iniciatyvos „Būk geras“ palapinėje užpildyti anketą ir duoti seilių tepinėlį. Itin paprasta procedūra, kai net nereikia duoti kraujo, atliekama greitai ir steriliai.
Iniciatyvą šauliai organizuoja kartu su asociacija „Kraujas“, įgyvendinančia kaulų čiulpų donorystę skatinančią iniciatyvą „Būk geras“. Asociacija užtikrins, kad visi kitų gyvybę nusprendę gelbėti ir reikalavimus atitinkantys 18–35 metų piliečiai pateks į Nacionalinį ir pasaulio negiminingų kaulų čiulpų donorų registrus.
Padėti įveikti kraujo vėžį šiandien Lietuvoje yra nusprendę 12 tūkst. potencialių donorų. O tinkančiais kaulų čiulpų donorais yra tapę vos per 80 žmonių – per mažai, kad kovą būtų galima vadinti sėkminga. Mat kraujo vėžio diagnozę kasdien Lietuvoje sužino 4 žmonės.
Tik vienam iš penkių ligonių tinkamą donorą pavyksta rasti jo paties šeimoje, kai ištiriami tėvai, broliai ir seserys. Todėl ir buvo sukurtas Nacionalinis negiminingų kaulų čiulpų donorų registras, į kurį gali įsitraukti pilietiški ir sąmoningi visuomenės nariai. Svarbus yra kiekvienas užsiregistravęs, nes lietuviams genetiškai artimiausi yra lietuviai, tad ir tikimybė rasti tinkamą kamieninių ląstelių donorą būtent mūsų šalyje yra kur kas didesnė.
Kviečiame brolius ir seses šaulius prisidėti prie šios paieškos ir taip pat paraginti įsitraukti kitus – artimuosius, draugus, pažįstamus. Kiekvienas neabejingas žmogus nuo 18 iki 35 metų amžiaus gali užsiregistruoti kaulų čiulpų donoru per LŠS šimtmečio minėjimo šventę birželio 1 dieną „Būk geras“ palapinėje, Bernardinų sode, Vilniuje.
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę