Balandžio 17 dieną trys dešimtys Plk. Prano Saladžiaus 9-osios rinktinės šaulių ir KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės, 507-osios lengvosios pėstininkų kuopos savanoriai Smėlynės parke Utenoje dalyvavo kasmetinėje švarinimosi akcijoje „Darom 2018“.
Atvykę į stovėjimo aikštelę ilgai netruko – pasidalinę pirštines ir šiukšlių maišus, susipažinę su saugaus elgesio taisyklėmis bei apsipurškę apsauginėmis priemonėmis nuo erkių, pasklido parke. Šauliai ir kariai savanoriai šį plotą tvarko jau ne pirmus metus, kaip pasakojo visuotinės akcijos dalyviai, šiemet Smėlynės parkas kur kas švaresnis, nei ankstesniais metais, tačiau stebina tai, kad šiemet teko rinkti ne tik šiukšles, bet vyrai iš pušyno rideno lengvųjų automobilių padangas, rinko stambiagabaritinį metalo laužą, į maišus kimšo krūvomis išmestus drabužius, o radinių „radinio titulas“ atiteko didžiulei „Belarus“ traktoriaus tipo padangai.
Kasmet rengiamos akcijos metu yra išvalomi parkai, miškai, vandens telkiniai, fortų teritorijos, ši akcija skatina ne tik atkreipti dėmesį į taršos, aplinkosaugos problemas, bet ir suvienyti žmones, skatinti bendruomeniškumą.

Nuotr. aut. Valdas Mintauckis

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę