PL3 2279 Lapkričio 26 d. Krašto apsaugos ministerijoje pasirašė atnaujintą trišalę Krašto apsaugos ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos šaulių sąjungos bendradarbiavimo sutartį. Sutartį, kuria šalys įsipareigoja bendradarbiauti ugdydamos vaikų ir jaunimo pilietiškumą, patriotiškumą ir tautiškumą, pasirašė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis ir Lietuvos šaulių sąjungos vadas ats. plk. ltn. Liudas Gumbinas.
„Stiprindami bendradarbiavimą su Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos šaulių sąjunga, siekiame sudaryti sąlygas intensyviau ugdyti jaunų žmonių pilietines, patriotines ir tautines nuostatas, skatinti pareigą ir atsakomybę rengtis Tėvynės gynybai“, – prieš sutarties pasirašymą kalbėjo ministras J. Olekas.
„Dirbsime kartu tiek ugdant mokinius pamokų metu, tiek rengiant stovyklas, būrelius, užsiėmimus. Pirmą kartą bus sukurta šalies gynybai skirto pasirenkamojo dalyko programa – iki šiol tokio dalyko bei jam parengtų mokymo priemonių neturėjome. Svarbu, kad ypatingas dėmesys bus skiriamas mokytojų kvalifikacijos tobulinimui nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais“, – sako švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis.
„Lietuvos šaulių sąjunga užima svarbią vietą Lietuvos mokinių pilietiniame ugdyme. Savo gretose vienydama daugiau nei 3500 jaunuolių Lietuvos šaulių sąjunga darys viską, kad jų ugdymas būtų visavertis ir kokybiškas. Tikimės, kad pasirašoma sutartis padės plėsti ir stiprinti mūsų veiklą ir tautinių bendrijų gretose“, – teigia Lietuvos šaulių sąjungos vadas ats. plk. ltn. Liudas Gumbinas.
Institucijų bendradarbiavimas pagal trišalę sutartį vyksta jau nuo 2008 m., o atnaujinama sutartis bus konkretesnė, atitinkanti šių dienų keliamus iššūkius.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę