Lapkričio 6–10 dienomis vyko Lietuvos kariuomenės organizuojamos kibernetinės gynybos pratybos „Gintarinė migla 2023“. Antrus metus iš eilės, pirmąją vietą užėmė jungtinė LŠS Kibernetinio saugumo Lizdeikos šaulių kuopos komanda. Mūsų šauliai buvo geriausi tarp 240 dalyvių.

„Širdis džiaugiasi, kokiais dideliais užaugome ir dėkoju visiems, kurie remia ir palaiko mus, – emocijų po apdovanojimų ceremonijos neslėpė Paulius Šliavas, LŠS Kibernetinio saugumo Lizdeikos šaulių kuopos vadas. – Bet svarbiausia, kad mezgasi kontaktai su įvairiomis organizacijomis, tampame draugais ir jau pradedame kurti bendrus planus.“

Pratybų „Gintarinė migla 2023“ metu buvo kuriami įvairių kibernetinių incidentų scenarijai – nuo elementaraus ryšio trikdymo, „triukšmo“ sukėlimo iki kenksmingų kodų įdiegimo ar net fizinio įsilaužimo į tinklus.

Situacijų vystymui sukurtas „Raudonosios komandos“ incidentų centras, kurio atstovai veikė kaip piktadariai, o Kibernetinių incidentų greito reagavimo komandos („Mėlynoji“ komanda) siekė susidoroti su visais „Raudonųjų“ mestais iššūkiais.

„Buvo labai sunku, ypač pirmomis dienomis. Bet mes ir tikėjomės sulaukti daug dėmesio, nes pernai laimėjome. Todėl daug ruošėmės ir komanda labai susidirbo, buvo itin motyvuota. Dirbome nuo pirmadienio iki ketvirtadienio beveik be miego, nes vien aktyvioji fazė trukdavo po 6 valandas kasdien. Tad poilsio tikrai norisi, bet jau galvojame apie kitus metus,“ – sakė Tomas Musius, LŠS Kibernetinio saugumo Lizdeikos šaulių kuopos Kibernetinio saugumo būrio šaulys ir „Mėlynosios“ (pagal pratybų scenarijų, besiginančios komandos) vadas.

Šiais metais Kibernetinės gynybos pratybose dalyvavo apie 40 šaulių. Komandų pagrindą sudarė Lizdeikos kuopos šauliai, tačiau jiems talkino ir kibernetinio saugumo specialistai iš Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių (Alytaus apskr.) 1-osios, Vytauto Didžiojo šaulių (Kauno apskr.) 2-osios, Alfonso Smetonos šaulių (Panevėžio apskr.) 5-osios, Gen. P. Plechavičiaus šaulių (Šiaulių apskr.) 6-osios ir Karaliaus Mindaugo šaulių (Vilniaus apskr.) 10-osios rinktinių.

Pagrindinei, „Mėlynajai“, Lizdeikos kuopos komandai talkino kolegos iš Latvijos nacionalinės gvardijos (Latvijas Republikas Zemessardze). 

„Šiais metais mūsų šauliai turėjo komandas beveik visose pratybų užduotyse:  gynėjų, infrastruktūros ruošėjų, vartotojų simuliatorių. O vienas didžiausių įvertinimų – šaulių įtraukimas į puolėjų komandą, kurią sudaro Lietuvos kibernetinio saugumo elitas“, – pasakojo LŠS Kibernetinio saugumo Lizdeikos šaulių kuopos vadas.

Be to, pasak P. Šliavo, kuopos Technologijų būrio vadas Vytautas Navickas buvo pakviestas vadovauti Lietuvos geležinkelių ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos komandoms, kurioms buvo reikalingas komandas vedlys, o tokio žmogaus jie neturėjo.

Pratybose „Gintarinė migla 2023“ dalyvavo IT specialistai iš Lietuvos, Latvijos, JAV, Sakartvelo, Ukrainos, PESCO (Kroatijos vadovaujama), Norvegijos, taip pat įstaigų prie Krašto apsaugos ministerijos, valstybinių įstaigų, universitetų ir civilinių informacinių technologijų kompanijų atstovai.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę