Birželio 12 d. Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS) ir Lietuvos nacionalinis dailės muziejus (LNDM) pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl ypatingos svarbos parodų apsaugos.
Šiuo koronaviruso pandemijos metu ir dar gerokai iki jos Vilniaus šauliai saugo Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje eksponuojamą iš netolimos kaimynės atsivežtą parodą „Ukrainos civilizacijos. Nuo Tripolės kultūros, skitu aukso iki Maidano“. Matydami itin sėkmingą bendradarbiavimo pavyzdį, LŠS su LNDM pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatoma, kad šauliai padės muziejui saugant ypatingos svarbos tarptautines parodas bei užtikrins šių parodų eksponatų apsaugą jų gabenimo Lietuvos teritorijoje metu. Ginkluotų šaulių pagalba muziejui bus užtikrinama karo ar nepaprastosios padėties metu, kilus pandemijoms ir kitais atvejais, kai kyla pavojus parodų saugumui.
Karaliaus Mindaugo 10-osios šaulių rinktinės vadas mjr. Mindaugas Sakalauskas pabrėžė, kad šauliams yra labai svarbios vertybės, todėl šauliai džiaugiasi galėdami prisidėti prie šio projekto.
„Muziejuje saugoma tai, kas yra brangiausia mūsų kultūrai, mūsų laisvei ir identitetui, mūsų valstybei ar, kaip šiuo atveju, mūsų sąjungininkams ukrainiečiams, todėl šauliai džiaugiasi galėdami prisidėti prie muziejaus siekio Lietuvos žmonėms parodyti pačius istoriškai vertingiausius eksponatus“,- teigė jis.
Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius dr. Arūnas Gelūnas teigė, kad šauliai atėjo muziejui į pagalbą sunkiu ir svarbiu momentu ir jaučia dėkingumą už ištiestą pagalbos ranką.
„Lietuvos nepriklausomybės trisdešimtmečio išvakarėse atidarėme dešimtmečio parodą, vieną iš esminių projektų. Iš Ukrainos nacionalinio istorijos muziejaus atsivežėme be galio brangius ir istoriškai reikšmingus eksponatus, o finansinė projekto pusė šlubavo, neturėjome pakankamos paramos. Mums buvo svarbu, kad ši paroda būtų tinkamai apsaugota, nes tai, galima sakyti, brangiausias Ukrainos turtas – jeigu jam būtų iškilusi grėsmė, tai būtų pakenkę Lietuvos ir Ukrainos santykiams. Džiugu matyti šaulius, lankančius mūsų parodas su šeimomis, esame ramūs, kai uniformuoti šauliai pasitinka mūsų lankytojus, nes ši paroda yra ne tik meninis, bet ir patriotinis, istorinis ar net politinis įvykis. Mes jaučiamės nepaprastai dėkingi, kad šauliai ištiesė pagalbos ranką, tapo patikimais partneriais, tad nusprendėme formalizuoti šią partnerystę ir ateities projektams“,- apie partnerystę su šauliais kalbėjo muziejaus direktorius.
Pasirašius šią sutartį, LŠS nariai ir jų šeimos nariai (tėvai, sutuoktiniai ir nepilnamečiai vaikai) galės nemokamai lankytis dailės muziejaus ekspozicijose, parodose ir organizuojamuose renginiuose, taip pat LŠS galės nemokamai rengti nekomercinius renginius muziejaus patalpose.
Nuotr. aut. Karolina Savickytė