Šią savaitę parašus ant bendradarbiavimo sutarties padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius profesorius Eugenijus Valatka ir Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) vadas pulkininkas leitenantas Linas Idzelis.

Abi šalys įsipareigojo bendradarbiauti stiprinant socialinę partnerystę, ugdant pilietines ir tautines vertybes, plėtojant, įgyvendinant ir siekiant mokslo integracijos, glaudesnio studijų ir praktikos sąlyčio.

Siekis apjungti protus ir patirtis

Pasak KTU rektoriaus prof. E. Valatkos, ši sutartis bus itin naudinga esant įtemptai geopolitinei situacijai.

„Galbūt dažnas lietuvis nesusimąsto apie tai, kad Lietuva ne tik išliko, bet ir tvirtai žengia demokratinių vertybių keliu. Tai – įrodymas, kad esame stipri tauta. Tikiu, kad bendri darbai su Lietuvos šaulių sąjunga ne tik padės mūsų studentams pažinti karybą, bet ir sustiprins jų patriotiškumą. Vis dėlto, vienas svarbiausių aspektų – bendradarbiavimas mokslinėje plotmėje“, – pabrėžia KTU rektorius.

KTU ir LŠS įsipareigojo bendradarbiauti ne tik rengiant ir įgyvendinant mokslinių tyrimų, žmogiškųjų išteklių ir kitų sričių projektus, bet ir keistis bei sisteminti mokslinę ir technologinę informaciją, bendradarbiauti kibernetinės gynybos ir saugumo inovacijų srityse, dalytis su akademiniu jaunimu bei visa KTU bendruomene šaulių vertybėmis – pilietiškumu, patriotiškumu bei patirtimi ir žiniomis, kaip stiprinti nacionalinį saugumą.

„Mums svarbiausia, kad šauliai, studentai, verslo atstovai apjungtų pastangas ir kartu vystytų aukštąsias technologijas gynybos srityje. Turime vieni iš kitų mokytis: išnaudoti techninę bazę, pradedant nuo paprastų dalykų, tokių kaip dronų konstravimas, ir ieškoti naujų iniciatyvų. Aplinkui vykstant kariniams konfliktams, stipriai plėtojama karyba, todėl turime neatsilikti, o būdami maži, privalome būti ir technologiškai pranašesni“, – sako LŠS vadas plk. ltn. L. Idzelis.

Rengia bepiločių orlaivių operatorius

LŠS vadas tikisi, kad pirmuosius šio bendradarbiavimo rezultatus išvys rudenį vyksiančiame Šaulių sąjungos kibernetinės gynybos ir saugumo inovacijų hakatone „Ugninis skydas 2024“, kurio partneriai yra pasirengę investuoti į sėkmingiausius projektus ir taip prisidėti prie gynybos pramonės kūrimo Lietuvoje.

LŠS yra lyderė kibernetinės gynybos ir saugumo inovacijų srityje. 2022 m. LŠS buvo įsteigta Kibernetinio saugumo Lizdeikos šaulių kuopa, kurioje susibūrė aukščiausio lygio profesionalai, dirbantys tarptautinėse informacinių technologijų, kibernetinio saugumo kompanijose – jų žinias dabar pritaiko ir Lietuvos kariuomenė.

Šauliai jau ne vienerius metus skina pirmas vietas tarptautinėse kibernetinio saugumo pratybose „Gintarinė migla“, dalyvauja didžiausiose pasaulyje NATO organizuojamose kibernetinės gynybos pratybose „Locked Shields“ Lietuvos nacionalinės komandos sudėtyje.

Be kibernetinio saugumo, šauliai dirba dronų gamybos, jų paieškos ir nuleidimo srityse, kuria įvairias kitas į krašto gynybą orientuotas pažangias sistemas ir testuoja jas Ukrainoje realiomis karo sąlygomis. Šiuo metu LŠS yra parengta apie 500 bepiločių orlaivių operatorių, kurie ne tik tobulina savo įgūdžius pratybose, bet ir dalyvauja bendruose mokymuose su kariais.

„Neabejoju, kad sutelkę Šaulių sąjungos ir KTU protus, patirtis, įgūdžius, motyvaciją, galime nuveikti dar daugiau darbų Lietuvos saugumui stiprinti“, – įsitikinęs plk. ltn. L. Idzelis.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę