Vasario 9 d. Lietuvos šaulių sąjungai perduota vienuolika Valstybės sienos apsaugos tarnybai prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (VSAT) priklausančių visureigių.
Antradienį vykusiame renginyje dalyvavusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė automobilių raktelius perdavė Lietuvos šaulių sąjungos vadui plk. Albertui Dapkui.
„Džiaugiuosi Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Šaulių sąjungos bendradarbiavimu. Tai tik dar kartą parodo, kad organizacijų bendradarbiavimas yra labai naudingas ne tik pareigūnams, bet ir visai visuomenei. Šiandien labai džiaugiuosi turėdama galimybę išreikšti padėką ir pagarbą Lietuvos šauliams. Žmonėms, kurie per didžiąsias metų šventes ir po jų stovėjo priešakinėse pozicijose kartu su mūsų pareigūnais užtikrindami karantino apribojimų kontrolę“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė.
Dėkodamas Šaulių sąjungos vadas akcentavo jau ne vienerius metus tęsiamą glaudų ir intensyvų bendradarbiavimą su Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Pasak jo, užtikrinti ir stiprinti nacionalinį saugumą yra vienas pagrindinių tikslų, vienijančių šaulius ir pasieniečius. „Šiandien sulaukiame dovanos, kuri padės Šaulių sąjungai ir toliau siekti tikslų, įgyvendinti išsikeltus uždavinius. Esu tikras, kad ir toliau mūsų bendradarbiavimas bus puoselėjamas bei stiprinamas, o kartu su juo bus stiprinama ir mūsų valstybė“, – sakė Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. Albertas Dapkus.
Šaulių sąjunga gautus automobilius, pagal poreikį, planuoja paskirstyti šaulių rinktinėms.
Pasienio tarnyba kasmet atnaujina savo automobilių parką, todėl Šaulių sąjungai perduoti vienuolika 2007 metais įsigytų visureigių. Šie visureigiai, nors jų naudojimo laikas formaliai ir pasibaigęs, yra tinkami naudoti ir pravers šaulių vykdomoms funkcijoms atlikti. VSAT vadas gen. Rustamas Liubajevas pasidžiaugė, kad pasieniečių automobiliai tikrai pravers kolegų šaulių darbe, juolab kad šauliai pasieniečiams nuolat padeda ir vykdant sienos apsaugą. „Tai simbolinė padėka kolegoms už bendradarbiavimą, pagalbą, geranoriškumą. Neabejoju, kad šios transporto priemonės bus panaudotos stiprinant Lietuvos nacionalinį saugumą”, – teigė pasieniečių vadovas.
2018 m. Lietuvos šaulių sąjungos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią valstybės sienos apsaugai numatoma pasitelkti Lietuvos šaulių sąjungos narius bei stiprinti abiejų institucijų bendradarbiavimą.
Remiantis abipusiu susitarimu, VSAT ir LŠS žmogiški ir materialūs ištekliai pasitelkiami abiejų institucijų tikslams pasiekti, taip pat intensyvinamas bendradarbiavimas personalo mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo, kultūrinės ir sportinės veiklos srityse.
Nuotr. VSAT

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę