Minėdami 100-ąsias Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo metines, šauliai kviečia visuomenę
prisijungti ir švęsti turiningai. Birželio 1 d. vyks iškilminga naujų narių priesaikos ceremonija, įvairių renginių, skirtų visai šeimai, metu visuomenė galės iš arti pamatyti ir susipažinti su šauliškomis veiklomis, o vakarą vainikuos nemokamas grupės „G&G Sindikatas“ koncertas.
Pirmąjį vasaros šeštadienį sostinės Katedros aikštėje vyks pirmoji per Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo laikotarpį masinė šaulių ir jaunųjų šaulių priesaikos ceremonija, kurioje priesaiką duos daugiau nei puse tūkstančio šaulių iš visos Lietuvos. Nuo Seimo iki Katedros aikštės nusidrieks iškilminga šaulių eisena.
Šauliai visus vilniečius ir miesto svečius kvies su šaulių veikla susipažinti iš arčiau. Vilniaus Bernardinų sode įsikurs šaulių miestelis, kur atėjusieji galės išgirsti šaulių pasakojimus, aplankyti ginklų parodą, savo jėgas išbandyti Gedimino pilies bokšto statyboje, Vytauto Didžiojo karo muziejaus edukacinėse veiklose, šauliškame kliūčių ruože ir kitose rungtyse.
„Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečio jubiliejus – ypatinga šventė ne tik jos nariams, bet ir visai visuomenei. Gynybinis pajėgumas tikrai nėra vien ginkluotosios pajėgos. Mūsų šalies stiprybė glūdi piliečių vieningume, įsitraukime bei dalyvavime jos gyvenime. Ši šventė, tai pirmas tokio mąsto Sąjungos organizuojamas renginys, todėl kviečiame joje dalyvauti ne tik šaulius ir jų artimuosius, bet ir visus vilniečius bei miesto svečius“, – sako Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Gintaras Koryzna.
Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečio jubiliejaus renginį vainikuos grupės „G&G Sindikatas“ ir Lietuvos kariuomenės orkestro koncertas Katedros aikštėje. Koncertą tiesiogiai transliuos LRT televizija.
Į šaulių gretas stoja vis daugiau šeimų
Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. G. Koryzna sako, kad tiksliai nupiešti šaulio paveikslą sunku, kadangi čia susirenka labai įvairūs žmonės – nuo moksleivių iki aukštas pareigas užimančių politikų, šauliais tapti vis dažniau nusprendžia šeimos. Tai puikus būdas puoselėti šeimos bendrumo jausmą, kas ir yra kertinis pamatas, kuriant vieningą ir patriotišką valstybę. Šauliu gali tapti kiekvienas, kuriam svarbu pilietiškumas, patriotiškumas ar traukia savanorystė.
Šiuo metu jaunaisiais šauliais yra tapę daugiau nei 6 tūkst. jaunuolių ir beveik 4,5 tūkst. pilnamečių asmenų. Norint įstoti į Lietuvos šaulių sąjunga nereikia baigti specialių mokslų ar turėti specifinių įgūdžių. Bazinių kursų metu nariai mokosi topografijos, taiklaus šaudymo, pirmosios medicinos pagalbos teikimo ir kitų disciplinų, kurios vėliau leidžia padėti tiek policijai, tiek medikams.
Anot plk. ltn. Gintaro Koryznos, Šaulių sąjungoje save realizuoti gali kiekvienas prie jos prisijungęs. Kone visi ateina vedini noro išbandyti save, įveikę bazinį šaulio kursą, ieško terpės, kurioje galėtų pasireikšti – skaito paskaitas jaunimui, užsiima vaikų ugdymu, medicininį išsilavinimą turintys šauliai organizuoja pirmosios pagalbos teikimo kursus kitiems ar toliau tobulina karinius įgūdžius.
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę