Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS) tradiciškai organizuoja vasaros stovyklas jaunimui, kuriose kasmet lankosi ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių vaikai. Rugpjūčio 5–10 dienomis į Lietuvos šaulių sąjungos organizuojamą stovyklą atvyksta 30 vaikų iš Ukrainos.
Ukrainiečių vaikai jau ne pirmus metus dalyvauja Lietuvos šaulių sąjungos organizuojamose stovyklose, kuriose turi galimybę ne tik bendrauti su Lietuvos jaunimu, pažinti vieni kitus, bet ir susipažinti su kita šalimi, jos tradicijomis bei kultūra. Šiemet Lietuvos šaulių sąjungos stovyklose iš viso apsilankė net apie 100 vaikų iš Ukrainos. Šįkart 10 vaikų atvyko iš pafrontėje esančio Luhansko regiono ir 20 jaunuolių – 30-tosios brigados karių vaikai. 30-oji Ukrainos kariuomenės brigada – viena iš labiausiai patyrusių Ukrainos brigadų, dalyvavusi svarbiausiuose mūšiuose, todėl yra viena iš tų, kurios patyrė didžiausius nuostolius. Pasak brigados vado, nuo karo pradžios, jie jau neteko apie 2000 karių. Brigada turi sąsajas ir su Lietuva – pavadinta Konstantino Ostrogiškio vardu.
„Sąjungos stovyklose siekiame ugdyti aktyvų, pasitikintį savimi ir lyderystės įgūdžių turintį jaunimą. Tikimės, kad ukrainiečiai pabuvę tokioje aplinkoje išmoks kažko naujo, įgis pasitikėjimo savimi, drąsiau ateityje sieks savo tikslų, pailsės ir namo grįš su gerais įspūdžiais“, – pasakojo Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas ats. mjr. Židrūnas Šadauskis.
Penkias dienas trunkančioje stovykloje ukrainiečiai vaikai apsistos kartu su jaunaisiais šauliais stovyklavietėje, Marijampolės rajone, kur kaip tik tuo metu vyks Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės jaunųjų šaulių stovykla. Lietuvos ir Ukrainos vaikai kartu bendraus rytinių ir vakarinių užsiėmimų metu, susipažins su Lietuvos šaulių sąjunga.
Dienos metu ukrainiečiams numatyta atskira programa, kurią sudarydami organizatoriai didelį dėmesį skyrė edukacinėms ir pažintinėms išvykoms į didžiuosius Lietuvos miestus: bus lankomi muziejai, organizuojamos įvairios pramogos – vaikai lankysis nuotykių ir pramogų parke.
Stovyklą organizuoja Lietuvos šaulių sąjungos štabas, veiklos vaikams organizavimu bei piniginėmis lėšomis geranoriškai prisideda ir patys šauliai. Partneriai Ukrainoje: Fondas „Kunigaikščių Ostrogiškių karūna“, Lietuvos LR ambasada Ukrainoje ir Ukrainos Caritas.
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę