Dauguose, Alytaus r., Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) organizuotoje stovykloje poilsiauja 40 ukrainiečių vaikų. Tai dviejų brigadų, kurias globoja ir remia LŠS padalinio Ukrainoje vadas ir Lietuvos garbės konsulas Luhansko srityje Robertas Gabulas, karių vaikai. Kai kurie iš jų – netekę tėvų fronte.

„Karių šeimose labiausiai nukenčia vaikai, – sako R. Gabulas. – O kiekvienas karys, pirmiausia, turi būti ramus dėl savo šeimos. Žinoti, kad jo vaiku pasirūpinta. Tik tada jis galės tinkamai atlikti savo pareigą.“

LŠS ukrainiečiais vaikais rūpinasi nuo 2014 m. Jaunesni stovyklauja kartu su jaunaisiais šauliais, vyresni, skirtingų licėjų kadetai, kviečiami į tarptautinę, sukarintą stovyklą „Žalgiris“. Viešnage Lietuvoje pilnai pasirūpina Šaulių sąjunga.

Rugpjūtį Lietuvoje viešinčiai ukrainiečių vaikų grupei sudaryta ypatinga programa: skirtingai nuo jaunųjų šaulių stovyklų, kur supažindinama ir su karybos pradmenimis, Ukrainoje kariaujančių karių vaikai keliauja, pramogauja ir susipažįsta su mūsų krašto istorija bei įžymybėmis.  

„Norime, kad šie vaikai turėtų galimybę pamiršti jų namus siaubiantį karą ir tiesiog pabūti vaikais: maudytis, keliauti, pramogauti, žaisti“, – sakė stovyklos vadovas, Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas Židrūnas Šadauskis.

Vandens pramogų parkas Druskininkuose, laipiojimo parkas Kaune, žaidimai ir sportinės pramogos stovyklavietėje bei kelionė į Vilnių, kur laukė ypatingas susitikimas su pirmąja šalies ponia Diana Nausėdiene.

„Grįžę į Tėvynę, perduokite savo šeimoms, draugams ir artimiesiems linkėjimų iš Lietuvos, perduokite visos mūsų tautos palaikymą. Jūsų tėvai, mamos ir broliai gina ne tik savo šalį, bet ir mūsų taiką, gina mus visus. Kviečiu jus pasijusti vienos – Lietuvos ir Ukrainos – komandos nariais, pajusti mūsų bendrumo jėgą. Nepraraskite savo drąsos, noro mokytis, nepalūžkite nelaimių ir skausmo akivaizdoje. Tapkite šviesos kariais, tapkite Ukrainos ir mūsų visų pasididžiavimu, kurkite gražesnį pasaulį“, – stovyklautojams linkėjo Lietuvos pirmoji ponia.

Nuo 2014 m. Rusijos invazijos Ukrainos karius ir jų šeimas globojantis ir remiantis LŠS padalinio Ukrainoje vadas R. Gabulas dėkoja visiems, kurie prisideda tiek prie jo veiklos, tiek prie paramos kariaujančiai šaliai. Tačiau pabrėžia, kad svarbi ne tik materialinė, bet ir socialinė parama.

„Svarbu padėti karių šeimoms, kurios yra netekusios maitintojo. Padėti šeimoms, kurios yra praradusios savo namus – ypač tiems, kurie pasklido su vaikais po Ukrainą. Čia su kiekviena diena darosi vis sunkiau, o artėja žiema. Maisto yra, bet žmonės neturi pinigų. Kariaujančios šalies valdžia nėra pajėgi suteikti tiek pagalbos, kiek jos reikia“ – sakė R. Gabulas.

LŠS padalinio Ukrainoje vadas pabrėžė, kad parama turėtų būti tikslinė, todėl ragina kreiptis į LŠS ar jį tiesiogiai, kad parama pasiektų tuos, kuriems jos reikia. 

„Kviečiu bent kartą patiems nuvažiuoti į Ukrainą: patiems įteikti paramos, pasižiūrėti žmonėms į akis, pamatyti ir pajausti, kaip jie džiaugiasi ir kokie yra dėkingi. Tada jūsų supratimas apie pagalbą bus visai kitoks“ – sakė R. Gabulas.  

Lietuvos šaulių sąjungos ir Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos. 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę