Gyvename neįprastu ir sudėtingu laiku. Dar prieš dvejus metus šiandienos iššūkių scenarijus būtų atrodęs neįtikėtinas: užsitęsusi pandemija, pareikalavusi tūkstančių lietuvių gyvybių, socialinio ir ekonominio gyvenimo sulėtėjimo, toliau – protestai bei visuomenės susiskaldymas dėl šeimos institucijos klausimų, galiausiai – rytų kaimynų hibridiniai išpuoliai ir Lietuvoje neregėtas migrantų antplūdis.
Susidūrus su šiais sunkumais, nepaprastai svarbus visuomenės stabilumas. Jo stokojama. Regimas gyventojų susipriešinimas, kurį aktyviai kursto internetiniai troliai ar priešiškos propagandos paveikti, asmeninės naudos ieškantys žmonės. Socialiniai tinklai tapo dar gilesnės priešpriešos kurstymo įrankiu.
Ši tarpusavio neapykanta, nerimas ir nepasitikėjimas yra kai kurių kaimyninių šalių diktatoriškų režimų tikslas. Kremliui ir jo satelitams Minske, regis, pakanka įmesti kelias malkas, kad dėl pandemijos jau rusenusi nepasitenkinimo ugnis užsiliepsnotų ir virstų didžiuliu laužu, destabilizuojančiu padėtį Lietuvos visuomenėje. To Kremliaus ir Minsko propagandininkai trokšta labiausiai.
Siekdami išlaikyti šaulių vienybę, patriotinį nusiteikimą ir palaikyti mūsų Valstybę, turime remtis tuo, kas mus vienija. Mūsų vertybinis pamatas – Tėvynės laisvė ir nepriklausomybė, visuomenės saugumas. Privalome tai saugoti ir ginti. Praėjus trisdešimčiai Nepriklausomybės metų daugeliui atrodo, kad šios vertybės yra savaime egzistuojanti duotybė, kurios niekas iš mūsų negali atimti.
Tačiau negalime prarasti budrumo – įtampa, susipriešinimas ir nestabilumas Lietuvoje yra mūsų priešų tikslas. Raginu šaulius nedalyvauti antivalstybinių požymių galinčiuose turėti protesto renginiuose, kad užuot buvę vienybės ir taikaus sugyvenimo Lietuvoje sargais, netaptume mums priešiškų jėgų įrankiu.

Lietuvos šaulių sąjungos vadas
Plk. Albertas Dapkus

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę