IMG 58762018 m. kovo 21 d., trečiadienį LR vyriausybėje buvo organizuotas susitikimas, kuriame pristatyta Lietuvos gynybinių galių stiprinimo, pritraukiant į Lietuvos šaulių sąjungą 50 tūkst. šaulių, idėja.
Susitikime dalyvavo LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, KAM Viceministras Vytautas Umbrasas, Ministro Pirmininko patarėjas nacionalinio saugumo ir vidaus politikos klausimais Arnoldas Pikžirnis, LŠS vadas plk. ltn. Gintaras Koryzna, KAM Gynybos politikos departamento atstovas Rimas Ališauskas bei idėjos autoriai – šaulys Edmundas Jakilaitis ir visas LŠS Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Tauro kuopos Pelėdų skyrius.
Susitikimo metu Edmundas Jakilaitis išdėstė savo šaunią idėją, kaip per artimiausią dešimtmetį išplėsti Lietuvos šaulių sąjungos narių gretas. Anot šaulio, tai būtų žmonės, baigę Bazinį šaulio įgūdžių kursą ir namuose turintys ginklą, skirtą šaulio tarnybos reikmėms. Po 3–4 metų Lietuvos gynybinė galia padidėtų, o agresoriai žinotų, kad į juos gali šauti iš kiekvienos laiptinės ar balkono. Tai būtų 50000 ginkluotų vyrų ir moterų, patikrintų atitinkamų institucijų, suteikiančių teisę įsigyti ginklą. Jie gyventų savo įprastą gyvenimą, tačiau turėtų ginklą, skirtą tėvynei ginti.
Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Tauro kuopos Pelėdų skyrius Ministrui Pirmininkui pristatė šios idėjos įgyvendinimo planą, kokių organizacinių, finansinių priemonių bei komunikacinių veiksmų reiktų imtis, norint įgyvendinti šią idėją. Šauliai akcentavo, kad mokesčių mokėtojams nereikėtų finansuoti dar vienos didelės institucijos, o šaulių parengimu ir apmokymu galėtų rūpintis Lietuvos kariuomenė. LŠS kuopų ir būrių vadų rengimu bei metodinės medžiagos aprūpinimu Sąjungą galėtų paremti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, o Sąjungai iš esmės tektų administracinis vaidmuo.
Ministras Pirmininkas teigiamai įvertino šaulių iškeltą idėją, pateikė savo pastabas bei pasiūlymus. Diskusijos metu sutarta toliau vystyti šią idėją, patikslinti finansinius, administracinius ir kitus galimus poreikius. Ministras Pirmininkas pasiūlė artimiausiu metu organizuoti dar vieną susitikimą, kuriame būtų pateikiamos konkrečios idėjos, pristatomi Krašto apsaugos ir Šaulių sąjungos planai bei „filosofija“ šiai idėjai realizuoti.

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę