Artėjant 19-osioms Lietuvos Respublikos narystės NATO metinėms, kviečiame 8-12 klasių mokinius dalyvauti rašinių konkurse „Mes esame NATO“, kurį organizuoja Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prieš Krašto apsaugos ministerijos, kartu su leidiniu Magazyn „Kurier Wileński”, Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje – Ambasada RP w Wilnie, JAV Ambasada Vilniuje / U.S. Embassy Vilnius ir Vokietijos ambasada Vilniuje – Deutsche Botschaft Wilna.

Iki 2023 m. kovo 10 d. elektroniniu paštu [email protected], kviečiame siųsti autentiškus ir originalius mokinių rašinius arba esė, parašytus taisyklinga lietuvių, lenkų, anglų arba vokiečių kalba. Tekstų ilgis: 3-6 tūkst. spaudos ženklų.

Mokiniai gali pasirinkti vieną iš šių temų:
1. „Lietuvos narystės NATO istorija: kaip narystė Aljanse sustiprino šalies saugumą ir santykius su kitomis valstybėmis narėmis“;
2. „Lietuvos vaidmuo NATO kolektyvinės gynybos pastangose: Baltijos šalių atvejo analizė“;
3. „Buvimo mažąja NATO nare nauda ir iššūkiai: Lietuvos ir kitų mažų valstybių narių palyginimas“;
4. „5-asis NATO sutarties straipsnis: jo reikšmė ir aktyvavimas“ (Kokie procesai vyksta iki 5-ojo NATO sutarties straipsnio aktyvavimo?)
5. „Narystė NATO vs. Neutralumas: esminiai skirtumai. NATO plėtros svarba Baltijos regiono šalyse“ (Kodėl anksčiau buvusios neutralios šalys siekia narystės NATO ir su kokiais sunkumais ir iššūkiais jos susiduria? Švedijos ir Suomijos atvejis);
6. „Dezinformacijos pavojai ir NATO atsakas jiems“ (Kaip NATO prisideda prie kovos su dezinformacija, kas ją skleidžia ir kodėl?);
7. „NATO parama ne NATO valstybėms“;
8. „NATO iniciatyvos ir projektai Rytų Europos valstybėse“;
9. „Mano atsakymas piliečiams, nusiteikusiems prieš narystę NATO“;
10. „NATO organizacijai priklausančios valstybės piliečio pareiga“;
11. „NATO ateitis“ (Kaip organizacija turi keistis, kad atitiktų šiandienos ir ateities iššūkius; NATO – kaip saugiklis demokratinėms vertybėms ginti).

Rašinius ir esė siųsti tekstinio dokumento formatu (doc, docx, odt).

Konkurso nugalėtojai iki 2023 m. kovo 31 d. bus viešai apdovanoti diplomais ir prizais, o dalyviai – dalyvio padėkos raštais.
Geriausi darbai bus išspausdinti dienraštyje „Kurier Wileński Magazyn“.

Linkime sėkmės dalyvaujant konkurse!

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę