Savaitgalį baigėsi Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo 2-osios rinktinės motociklininkų šaulių žygis per Lietuvą. Per keturias žygio dienas, motociklininkai šauliai su kovine ekipuote ir ginklais aplankė Kryžkalnį, Palangą, Žemaičių Kalvariją, Šiaulius, Panevėžį, Ukmergę ir Kernavę. Kiekviename mieste šauliai susitiko su vietos policijos pareigūnais, ugniagesiais, medicinos darbuotojais ir vietos gyventojais, kuriems buvo pristatyta Šaulių sąjungos veikla, ginkluotė ir žinoma motociklininkų šaulių plieniniai žirgai.

Žygį motociklininkai šauliai pradėjo liepos 6 dieną ir jau pirmąją kelionės dieną su savo plieniniais žirgais keliavo į Palangą, kur ant Palangos tilto, kartu su visais Lietuviais visame pasaulyje 21 val. sugiedojo Lietuvos himną. Antrąją žygio dieną šauliai motociklininkai sėdo ant motociklų ir išvyko į Telšius bei Šiaulius. Vėliau sekė žygis per Panevėžį, Ukmergę, o savo kelionę šauliai užbaigė liepos 9-ąją Kernavėje, aikštelėje prie Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčios.

Žygio per Lietuvą metu buvo renkama parama Ukrainai, o už surinktas lėšas ketinama pirkti motociklą ir padovanoti Ukrainos kariams.

Motociklininkų šaulių būrys buvo įkurtas praėjusiais metais vykstant į Juozo Lukšos-Daumantos paminklo atidengimo ceremoniją Liubavę. Vis tik šis motošaulių žygis – pirmasis oficialus.

Iš viso šauliai per keturias kelionės dienas įveikė apie 800 kilometrų

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę