Naujaisiais mokslo metais Alytaus „Putinų“ gimnazijoje pradėjo veikti ketvirtoji jaunųjų šaulių klasė. Rugsėjo 3 d. iškilmingos jaunojo šaulio pasižadėjimo ceremonijos metu 29 moksleiviai davė jaunojo šaulio pasižadėjimą ir tapo Lietuvos šaulių sąjungos dalimi.
Pasak rinktinės vado pavaduotojo Juozo Luckaus, tai svarbi diena ne tik rinktinės, bet ir Lietuvos šaulių sąjungos istorijoje, nes dar nė vienoje mokykloje iki šiol nebuvo suformuotų keturių jaunųjų šaulių klasių, kuriose būtų mokomasi ne tik moksleiviams įprastų dalykų, bet ir gilinamos žinios pagal LŠS vado patvirtintą „Jaunojo šaulio laikinąją mokymo programą“.
Šaulių klasėse gali mokytis visi norintys išmėginti save šauliškoje veikloje. Nuo kitų bendrojo lavinimo klasių jaunųjų šaulių klasės skiriasi tuo, kad be bendrojo ugdymo dalykų moksleiviams privaloma lankyti ir jaunojo šaulio užsiėmimus, tai įskaičiuota į bendrą pamokų skaičių.
Nuo 2015 m. iki šiandien jaunųjų šaulių klasės yra įsteigtos trijose Lietuvos mokyklose. Alytaus regionas šiuo aspektu išskirtinis – jame net dvi mokyklos, kuriose nuo 2015-ųjų suformuotos pirmosios jaunųjų šaulių klasės, tai Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija (1 jaunųjų šaulių klasė) ir Alytaus „Putinų“ gimnazija (4 jaunųjų šaulių klasės). Alsėdžių gimnazijoje ir Vilniuje Senvagės gimnazijoje jaunųjų šaulių klasės įsteigtos 2016 m.
Nuotr. Alytaus „Putinų“ gimnazijos archyvo
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę