Šią savaitę Lietuvos vardas dominavo pasaulio žiniasklaidoje. Vilniuje vykęs NATO viršūnių susitikimas tapo istoriniu ne tik mums: pasaulio lyderiai sprendė globalius saugumo klausimus, ypač svarbūs sprendimai priimti brutalaus karo Ukrainoje akivaizdoje.

Visų renginio svečių bei mūsų krašto žmonių saugumas buvo sąrašo viršuje ir šalies valdžios institucijų planuose. Džiaugiamės, kad į pagalbą pasitelkti Lietuvos šaulių sąjungos šauliai profesionaliai atliko savo pareigą ten, kur reikėjo.

Aukščiausių šalies pareigūnų padėkos tik patvirtina pilietiškų, patriotiškų ir valstybės gyvenimui neabejingų piliečių svarbą laisvoje Lietuvoje.

„Šiandien tiesiog noriu padėkoti. <…> Visoms institucijoms ir pareigūnams, iki susitikimo ir jo metu užtikrinusiems saugumą, tvarką, spindėjusiems atidumu, draugiškumu ir greita reakcija. Broliams ir seserims šauliams – už pagalbą visiems, kam to reikėjo“, – sakė Lietuvos Respublikos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Jai antrino Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė: „Esu dėkinga visiems viešąjį saugumą ir visuomenės rimtį aukščiausio lygio NATO viršūnių susitikimo metu užtikrinusiems pareigūnams. Tai, ką visi padarėte susitelkę šiomis dienomis, buvo neįtikėtina! Demonstravote ypatingą profesionalumą ir aukštą kultūros standartą, nestokojote žmogiško požiūrio.“

Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ išskyrė šaulius tarp kitų pareigūnų asmenine padėka: „Noriu padėkoti policijos pareigūnams ir visiems kitiems pareigūnams, neišskiriant, nes jų tikrai buvo didelė gausa, su kuriais mes dirbome. Galbūt išskirsiu tik Šaulių sąjungos narius – jie, kaip visada, buvo šaunuoliai. Ačiū, broliams ir sesėms šauliams!“

Šaulių profesionalumą įvertino ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai.

„Šauliai atėjo tikrai motyvuoti, gerai pasirengę, su labai gera ginkluote, ekipuote ir tai tikrai labai didelė parama mums šiuo metu – už tai jiems esame labai dėkingi“, – sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės, Lavoriškių užkardos vadas Aurelijus Kirilovas.

„Džiaugiuosi, kad šauliais galima pasitikėti – tai mato ir valstybės institucijos, ir piliečiai. Ačiū, kad suremiame pečius tada, kai reikia! Ačiū už tarnybą Tėvynės labui, broliai ir sesės šauliai!“ – šauliams dėkoja Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Linas Idzelis.

2023 m. liepos 7–13 dienomis Lietuvos šaulių sąjungos nariai vykdė sienos apsaugos funkcijas kartu su Valstybinės sienos apsaugos pareigūnais prie Europos Sąjungos išorės sienos ir prie Europos Sąjungos vidaus sienos su Lenkijos Respublika ir Latvijos Respublika.

Vilniuje vykstant NATO viršūnių susitikimui, šauliai talkino Lietuvos policijos pareigūnams užtikrinant viešąją tvarką sostinėje, o būrys šaulių gelbėtojų Sveikatos apsaugos ministerijos prašymu prisijungė prie Greitosios medicinos pagalbos tarnybos ekipažų, budėjo ligoninėse.

Dėkojame broliams ir sesėms už tarnybą NATO viršūnių susitikimo metu – Tėvynės labui!

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę