Artėjant Vėlinėms, kasmet Lietuvos šaulių sąjungos V. Putvinskio-Pūtvio klubas organizuoja šaulių išvyką į kaimyninę Lenkijos Respubliką, kur pagerbia Nepriklausomybės kovose žuvusius ir čia palaidotus Lietuvos kariuomenės savanorius, karius, šaulius ir partizanus.

Šiemet, spalio 29 d., išvyka prasidėjo nuo Beržininkų kapinių, kur šauliai sutvarkė kapavietes, perrišo trispalves juosteles ir uždegė žvakutes. Seinų kapinėse pagerbė čia palaidotus žuvusius Nepriklausomybės kovų dalyvius ir dr. Vinco Kudirkos mokytoją, varpininką, knygnešį Juozą Kauką. Šlynakiemyje, kur 1949 m. gruodžio 15 d. susirėmime su komunistinės Lenkijos pasienio kariuomene, bunkeryje žuvo Dainavos apygardos štabo organizacinio skyriaus viršininkas Jurgis Krikščiūnas-Rimvydas ir jo adjutantas Vytautas Prabulis-Žaibas, šaulius pasitiko Punsko valsčiaus viršaičio pavaduotojas Jonas Vaičiulis.

Perrišus juosteles ir uždegus žvakutes, J.Vaičiulis informavo šaulius, kad vasarą numatomas bunkerio atstatymas ir pakvietė į gruodžio mėnesį įvyksiančią konferenciją, padėkojo šauliams, kad neužmiršta už Lietuvos laisvę kovojusių didvyrių.

Punsko senosiose kapinėse buvo pagerbtas 1920 m. lapkričio 20 d. čia sušaudytas Lietuvos kariuomenės savanoris, šaulys Jonas Murauskas. Veikiančiuose Punsko kapinėse buvo pagerbtas sovietinių Lenkijos saugumiečių nukankintas Povilas Pečiulis, LŠS Išeivijoje V.Pūtvio kuopos Toronte vado Vytauto Pečiulio tėvas.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę