1876 m. spalio 31 d. Seirijuose gimė vienas žymiausių Lietuvos dailininkų, vienas iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjų, ilgametis LŠS Centro valdybos narys ir jos pirmininkas (1929-1934) Antanas Žmuidzinavičius.

Minint žymaus Šaulių sąjungos veikėjo ir dailininko 146-ąsias metines, prie jo kapo Kauno Petrašiūnų kapinėse susirinko šauliai, A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejaus darbuotojai, Kauno miesto savivaldybės atstovai ir garbaus dailininko ir šaulio giminaičiai.

Prie kapo pasisakė LŠS Vlado Putvinskio-Pūtvio klubo prezidentas Stasys Ignatavičius, kuris papasakojo apie A. Žmuidzinavičiaus šauliškus nuopelnus Lietuvai ir organizacijai. Jis pasiūlė, kadangi Antanas ir Marija Žmuidzinavičiai buvo žymūs Šaulių sąjungos veikėjai, paminkle iškalti LŠS ženklą. Apie jo, kaip dailininko, palikimą Lietuvos kultūriniam gyvenimui bei paveldui pasisakė A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejaus vedėja Jurgita Rimkutė-Vainiuvienė. Prie kapo pasisakė A. Žmuidzinavičiaus giminaitis, LŠS Garbės sargybos kuopos šaulys Paulius Stasiukaitis, putvinskietis prof. Arimantas Dumčius, Kauno savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus atstovas Kęstutis Ignatavičius.

Padėjus gėles ir uždegus žvakutes, minėjimo dalyviai sugiedojo Tautišką giesmę.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę