Rugsėjo 10 d. Kelmėje vyko vienas svarbiausių renginių skirtas paminėti Vlado Putvinskio-Pūtvio 149-osioms gimimo metinėms.

Renginys prasidėjo pagerbiant V. Putvinskio-Pūtvio atminimą. Prie Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjo kapo buvo padėtos gėlės, uždegtos žvakutės. Iš karto po to vyko iškilminga šaulių eisena iki Kelmės rajono savivaldybės, kur sveikinimo žodžius tarė LŠS vado pavaduotojas ats. mjr. Židrūnas Šadauskis, Kelmės rajono savivaldybės meras Ildefonsas Petkevičius ir kiti garbūs svečiai.

Vladas Putvinskis gimė ir augo lenkų šeimoje, tačiau pats nusprendė mokytis lietuvių kalbos. Vėliau jis aktyviai prisidėjo prie kovos prieš spaudos draudimą ir kartu su bendraminčiais 1919 m. įkūrė Šaulių sąjungą, o iki 1922 metų buvo jos pirmininkas. 1926 m. birželio 17-19 d. vykusiame LŠS suvažiavime buvo išrinktas LŠS garbės pirmininku, o dar po dviejų metų vykusiame LŠS suvažiavime jis jau buvo išrinktas LŠS Centro valdybos pirmininku ir juo buvo iki mirties – 1929 m. kovo 5 d.

Po renginio šauliai išvyko į Graužikų dvarvietę, kur vyks tradicinis Vlado Putvinskio-Pūtvio ir Lietuvos šaulių sąjungos sąskrydis. Kaip ir kiekvienais metais sąskrydyje vyks įvairios parodos, ekspozicijos, sporto estafetės, edukaciniai žaidimai bei kitos kultūrinės veiklos, kur kiekvienas ras sau įdomių užsiėmimų.

Nuotr. Vaidoto Okulič-Kazarino

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę