Sausio 20 d. Kaune vyko Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) įkūrimo 80-mečio minėjimo renginiai.

LKKSS įkūrimo 80-mečio minėjimo renginiai prasidėjo Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje vykusia iškilminga rikiuote.  Joje dalyvavo LR krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Valdas Tutkus, kiti kariuomenės, miesto administracijos atstovai. LKKSS gretose yra daug LŠS narių. Po iškilmingos rikiuotės dalyviai vedami Karinių oro pajėgų orkestro nužygiavo į Kauno įgulos karininkų ramovę, kur vyko 80-ųjų LKKSS įkūrimo metinių minėjimas.
Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjunga (LKKSS) po nepriklausomybės kovų susikūrė gana spontaniškai. 1926 m. rugsėjo 5 d. Lietuvos šaulių sąjungos salėje (Kaune) buvo sušauktas savanorių pasitarimas. 1927 m. sausio 8–9 d. įvyko Lietuvos savanorių visuotinis kongresas. LKKSS buvo paskelbta nepolitine visuomenine organizacija, kurios pagrindiniai tikslai nepakito iki šių dienų: saugoti ir ginti Lietuvos nepriklausomybę, ugdyti lietuviškąją tautos savimonę, rūpintis savo narių ekonomine padėtimi, rūpintis karžygių atmintimi.
Sovietų sąjungai okupavus Lietuvą LKKSS uždrausta, daugelis jos narių buvo ištremti. Organizacijos veikla buvo atgijusi išeivijoje. Antroji savanorių banga – tai 1941 m. sukilimo dalyviai, ją pratęsė Lietuvos partizanai, kurie toliau kovėsi su okupantais. Trečioji banga radosi 1990 m., kai Lietuvos žmonės ir vėl stojo į kovą už Lietuvos laisvę. Šiuo metu LKKSS yra daugiau nei 1000 narių.
LR krašto apsaugos ministras J. Olekas sveikindamas Lietuvos kariuomenės kūrėjus pažymėjo: „Mums tai džiugi diena. Jūsų organizacija gyvuoja jau net aštuoniasdešimt metų ir jūs esate ta grandis, kuri įkvepia jaunimą ir paskatina jį tarnauti tėvynei“.

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę