Makniūnų pagrindinės mokyklos (Alytaus r.) jaunieji šauliai sulaukė svečių: į mokyklą atvyko buvęs mokinys Arminas Rimavičius, dabar tarnaujantis Krašto apsaugos savanorių pajėgose, bei KASP Štabo aptarnavimo kuopos Tiekimo ir transportavimo būrio vado pavaduotojas Saulius Janušauskas. Taip pradėtas karinio rengimo užsiėmimų ciklas.
Karo topografijos pamokos metu A. Rimavičius aiškino, kas yra topografija, supažindino su žemėlapių tipais ir klasifikavimu, masteliu, jo žymėjimu, sutartiniais žemėlapio ženklais.
Antrasis užsiėmimas buvo „aktyvus“ –  teko vykdyti daug praktinių užduočių, kadangi S. Janušauskas aiškino apie maro mediciną ir mokė pirmosios pagalbos pagrindų: kaip įvertinti nukentėjusiojo būklę, daryti dirbtinį kvėpavimą bei kitų svarbių dalykų. Jaunieji šauliai sužinojo visko, ko gali prireikti ne tik karo metu, bet ir ekstremalioje situacijoje eilinę dieną.
Makniūniškiai buvo aktyvūs klausytojai, ypač medicinos pagalbos pamokoje: uždavė daug klausimų, domėjosi, kaip teikti pagalbą nukentėjusiajam.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę