Siekiant mažinti gyventojų keliavimą tarp savivaldybių ir taip užkirsti kelią koronaviruso plitimui, penktadienį darbą pradėjo kelių patikros postai. Vilniaus apskrityje kartu su policijos pareigūnais budi ir Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės šauliai. Vien šį savaitgalį keliuose budės per 240 rinktinės šaulių.
Popietę pradėjus veikti patikros postui, automobilių eismas nemažėjo, o per valandą šauliai skaičiavo sustabdę apie šimtą pravažiuojančiųjų. Registracija į šią užduotį vyko itin greitai, postuose sutikti šauliai dalinosi, kad panašią užduotį jau atliko ir Velykų savaitgalį, o jeigu prireiktų tą daryti ir per artėjančias šventes – tikrai prisijungtų. „Motyvacija niekur nedingo, padedame, nes buvo prašymas iš policijos pareigūnų“,- teigia vienas poste budėjęs šaulys ir priduria pastebintis, kad šiuo metu, palyginus su Šv. Velykų savaitgaliu, žmonės jaučiasi labiau atsipalaidavę.
Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vadas mjr. Mindaugas Sakalauskas sako, kad bendradarbiavimas su policija sutvirtėjo po pagalbos pavasarį, patruliavimų bei kitokių bendrų operacijų vykdymo, išaugo pasitikėjimas šauliais. „Buvo savaime suprantama, kad šiai situacijai suvaldyti bus kviečiami šauliai. Kadangi sprendimai buvo priimti pakankamai greitai, planuojat iškilo šiokių tokių iššūkių, visgi, postai veikia, ir šauliai juose jau vykdo paskirtas užduotis“,- teigia jis.
Šauliai postuose budės ir per ilgąjį Šv. Kalėdų savaitgalį bei naujųjų metų išvakarėse.
Nuotr. aut. Karolina Savickytė

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę