Lapkričio 14 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyko parodos „1956-ųjų laisvės viltis – Vengrijos revoliucija“ atidarymas.

Parodos atidaryme dalyvavo Vengrijos ambasadorius Sandoras Juhašas, Kauno miesto valdžios, Lietuvos karinių dalinių atstovai, įvykių liudininkai.
Vytauto Didžiojo karo muziejaus vadovas plk. ltn. dr. Gintautas Surgailis teigė, kad neatsitiktinai ši paroda atidaroma Vytauto Didžiojo karo muziejuje: „Šiame pastate jau nuo seno sklando laisvės dvasia, todėl mes privalome ją saugoti ir puoselėti.“ Vengrijos ambasadorius S. Juhašas dėkojo už suteiktą galimybę atidaryti šią parodą. „Nors Vengrijos ir Lietuvos istorija skiriasi, tačiau abiejų tautų noras būti laisvomis yra toks pat. Tada nežinojome, kad mus palaiko ir lietuviai, bet dabar tai žinome“, – sakė Vengrijos diplomatas.
Lietuvoje vykusių įvykių liudininkas, LŠS štabo Garbės sargybos kuopos Vėliavos būrio garbės šaulys Stasys Dovydaitis dalijosi savo prisiminimais: „Tų metų lapkričio pirmoji buvo pažymėta Vengrijos revoliucijos ženklu. Laisvės dvasia pleveno aplink, ir tai buvo didžiulis impulsas lietuvių kovai prieš okupantus“, – kalbėjo šaulys.
Parodoje eksponuojamos Vengrijos ambasados atvežtos fotografijos, kuriose užfiksuoti Vengrijos revoliucijos dienų įvykiai, agitaciniai plakatai, kiti revoliucijos dienas menantys dokumentai. Didelį parodos atidaryme dalyvavusiųjų susidomėjimą sukėlė anuometinių žurnalų iškarpos iš Lietuvos spaudos

Valdas Kilpys

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę