IMG 5055Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadas ats. kpt. Vytautas Žymančius ir VšĮ Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties vadovas Nerijus Mikelionis kovo 9 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Joje numatomas glaudesnis bendradarbiavimas organizuojant pirmosios medicininės pagalbos mokymus GMP Stotyje rinktinės šauliams ir aktyvus šaulių bendradarbiavimas bei tinkamos pirmosios medicininės pagalbos teikimas GMP Stoties prašymu to prireikus.
Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės šaulių paramedikų rengimo idėja pradėta įgyvendinti 2017 m. rudenį. Rinktinės šauliai visuomenei pristatė idėją ir visus norinčius bei galinčius prisidėti kvietė į Nacionalinį Kauno dramos teatrą, kuriame buvo rodomas spektaklis visai šeimai „Žydroji paukštė“. Už spektaklį gautos lėšos buvo skiriamos šaulių gelbėtojų/paramedikų rengimui, modernios įrangos įsigijimui. Praėjusių metų rudenį įvyko ir pirmieji mokymai, susitikimai su profesionaliais dėstytojais: gydytojais Antanu Vizgirda, Inga Udovičiūte, paramedikais Giedriumi Meškausku ir Sauliumi Valadka. „Šauliams labai svarbu įgyti įvairių medicininių žinių, kurias, prireikus, jie galėtų panaudoti ir civiliniame gyvenime, susiklosčius to reikalaujančioms aplinkybėms,“ – apie PMP mokymų svarbą kalbėjo Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadas ats. kpt. Vytautas Žymančius.
Šiandien jau daugiau nei 100 rinktinės šaulių yra išklausę PMP kursą ir yra pasirengę padėti nelaimės ištiektiems žmonėms bei prireikus bendradarbiauti su GMP Stotimi.


 

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę