Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ir Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS), bendradarbiaujančios nuo 2000 m., šiandien Vilniuje pasirašė bendradarbiavimo priemonių planą. Be kitų priemonių, jame numatyta Šaulių sąjungos narių pagalba saugant valstybės sieną, kovojant su nusikalstamumu ir palaikant viešąją tvarką pasienio ruože.

Dokumentą VSAT Centrinėje įstaigoje Vilniuje pasirašė institucijų vadai generolas Rustamas Liubajevas ir ats. plk. Albertas Dapkus.

2023 m. priemonių plane numatytas glaudus institucijų bendradarbiavimas. Šauliai ir toliau bus pasitelkiami įgyvendinant nepaprastosios padėties priemones ir valdant valstybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl masinio užsieniečių antplūdžio, užtikrinant valstybės sienos apsaugą ir kitas VSAT funkcijas. Pasieniečiai ir šauliai kartu dalyvaus bendrose pratybose, mokymuose, kursuose ir varžybose. Sutarta, kad VSAT sudarys sąlygas LŠS nariams naudotis tarnybos šaudyklomis, sporto kompleksais, kita infrastruktūra ir dalyvaus vieni kitų švenčių bei sporto renginiuose.

Kaip ir anksčiau, pasieniečiai ir šauliai bendradarbiaus ugdydami jaunimą, jaunuosius pasieniečius ir šaulius, populiarins pasieniečio profesiją bei šaulių veiklą, drauge organizuos bendras vaikų stovyklas.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę