Balandžio 9 d. Krašto apsaugos ministerijoje buvo pasirašyta trišalė Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS), Krašto apsaugos ministerijos (KAM) bei Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) bendradarbiavimo sutartis, kuria šalys įsipareigoja bendradarbiauti ugdydamos vaikų bei jaunimo pilietiškumą ir patriotiškumą. Sutartį pasirašė LŠS vadas Juozas Širvinskas, KA ministras Juozas Olekas, ŠM ministrė Roma Žakaitienė.
Šia sutartimi LŠS įsipareigoja skatinti ir informuoti mokytojus bei mokinius apie galimybes įsitraukti į Šaulių sąjungos veiklą, rengti šaulius pedagoginei veiklai, organizuoti bendras LŠS, mokinių ir studentų varžybas.
KAM įsipareigoja prisidėti prie mokinių ugdymo gynybos ir krašto apsaugos klausimais tobulinimo, informacijos apie kariuomenę ir karo tarnybą teikimo bendrojo lavinimo mokykloms, profesinio orientavimo centrams, kad šie tinkamai informuotų mokinius apie galimybę rinktis kario profesiją, organizuoti kvalifikacinį mokymą mokytojams, skatinti švietimo ir Krašto apsaugos sistemos (KAS) institucijų bendradarbiavimą vaikų ir jaunimo neformaliojo šveitimo veikloje.
ŠMM įsipareigoja papildyti bendrųjų programų turinį gynybos ir KAS temomis, kviesti KAM dalyvauti vertinant sukurtus vadovėlius, mokymo priemones, metodinę literatūrą, skatinti bendrojo lavinimo mokyklas, profesinio mokymo įstaigas, profesinio orientavimo centrus informuoti ir konsultuoti mokinius apie galimybę rinktis kario profesiją, skatinti bendrojo lavinimo mokyklų ir kitų mokymo įstaigų mokytojus įsitraukti į LŠS veiklą.
Po sutarties pasirašymo pasisakęs LŠS vadas J.Širvinskas pareiškė, kad šia trišale sutartimi įteisinami ramiai ir kryptingai ne pirmi metai visų trijų institucijų vykdomi vertingi bei gražūs darbai.

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę