DSC 003Gegužės 14 dieną Poškonyse (Šalčininkų r.) jau trečią kartą iš elės vyko tradicinis pėsčiųjų žygis prieš 25-erius metus žuvusiam pasieniečiui Gintarui Žaguniui atminti. Žygį tradiciškai organizavo Karaliaus Mindaugo šaulių 10-oji rinktinė drauge su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktine.
Šeštadienio rytą žygeiviai pradėjo registruotis Gintaro Žagunio užkardoje. Sulaukėme daugiau kai 200 dalyvių, iš kurių 70 – šauliai. Prieš žygį buvo galima pasižiūrėti užkardos pasieniečių ginklų ir technikos ekspoziciją. Žygiui prasidedant sveikinimo žodžius tarė Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vadas mrj. Mindaugas Milius, Šalčininkų šaulių 11-osios kuopos vadas vrš. Eimantas Tamulynas ir VSAT vadas gen. Renatas Požėla.
Žygeiviai ėjo 18-os ir 25-ių km trasomis. Žavėjo ne tik žygio prasmė bet ir neapsakomo grožio Dieveniškių istorinio regioninio parko gamta: protėvių pilkapiai, šimtamečiai ąžuolai, tradicinės sodybos ir nepakartojami peizažai.
Po žygio visi dalyviai buvo kviečiami į poilsiavietę, kur vaišinosi pasienietiška koše ir arbata; grojo muzika, skambėjo dainos. Visą laiką Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centras buvo apžiūrinėjamas žygeivių. Vėliau žygio organizatoriai nuvyko į Krakūnus (Dieveniškių sen.) ir padėjo gėlių prie paminklo Gintaro Žagunio žūties vietoje. Vėliau poilsiavietėje kalbą sakė Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio gimnazijos direktorius Vidmantas Žilius.
Nuotaikingiausias žygio akcentas buvo kinologų ir jų tarnybinių šunų pasirodymas. Visi norintieji galėjo su specialia apsaugine apranga pabandyti pasprukti nuo tarnybinio šuns.
Pirmasis po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos vietoje žuvęs pasienietis Gintaras Žagunis buvo nušautas 1991 m. gegužės 19 d. Šalčininkų rajono Krakūnų kaime. Kaip ir kasmet, šią dieną VSAT organizuos ir kitus jo atminčiai pagerbti skirtus renginius.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę