DSC 0439Sausio 27 d. Vilniaus Senvagės gimnazijoje vyko Šaulių sąjungos ir gimnazijos organizuotas renginys „Mes pilietiškiausios mokyklos“, skirtas paminėti Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį.
Renginyje dalyvavo aštuonių Lietuvos vidurinių mokyklų: Kauno Kovo 11-osios, Vilniaus Sausio 13-osios ir Pasvalio rajono Saločių Antano Poškos, taip pat Vilniaus Senvagės, Šiaulių Didždvario, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio, Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto bei Telšių Žemaitės gimnazijų ir Hiutenfeldo (Vokietija) Vasario 16-osios gimnazijos atstovai. Į sambūrį irinkosi mokyklų, saugančių ant Gedimino pilies bokšto plevėsavusią valstybės vėliavą, atstovai, gausus svečių būrys.
Renginyje kiekvienos mokyklos mokiniai pristatė savo mokymo įstaigą –  „Mokykla – respublikos garbė“, vyko diskusijos tema: „Aš tarnaučiau Lietuvos kariuomenėje“, „Sukarintas pilietinis ugdymas mokyklose“, užsiėmimai „Aš galiu“.
Sveikindamas renginio svečius ir kreipdamasis į pilietiškiausių mokyklų moksleivius LŠS vadas ats. plk. Liudas Gumbinas oponavo dažnai girdimam teiginiui, kad šiuolaikinis jaunimas yra vėjavaikiškas ir nepatriotiškas: „Susitikęs su tokių kaip jūsų mokyklos jaunimu, matydamas pilietiškas nuostatas bei nesavanaudiško jaunuomenės gražius darbus savo šalies labui, regiu gražią ateitį,“ – sakė LŠS vadas.
Ant Gedimino pilies bokšto metus plevėsavusi vėliava kasmet sausio pirmąją, Lietuvos vėliavos dieną, yra perduodama saugoti vienai iš Lietuvos mokyklų, kurią nominuoja Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijos.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę