DSCN6635Rugpjūčio 29-30 d. Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone įvyko pirmosios koordinacinės Lietuvos šaulių sąjungos kovinių padalinių atstovų pratybos. Jų tikslas – inicijuoti kovinių padalinių formavimo ir įteisinimo procesus, siekiant įgyvendinti įstatymuose numatytą galimybę šauliams sustiprinti Lietuvos kariuomenę ir valstybės gynybinę galią.
Pratybos buvo trijų etapų. Pirmiausia LŠS vadas su štabo darbuotojais šauliams pristatė kovinių būrių ir kovinių vienetų vystymo koncepciją – pavaldumą, funkcijas, kovinio rengimo tvarką, aprūpinimo principus. Vėliau buvo treniruotasi vykdyti vienos iš galimų funkcijų – stebėjimo posto – procedūras. Galiausiai, sekmadienį buvo vykdomos šaudymo pratybos iš numatomos tipinės kovinių padalinių ginkluotės – trumpųjų ginklų, automatinių ir snaiperinių šautuvų.
Planuojama, kad iki metų pabaigos kiekvienoje KASP rinktinėje galėtų būti suformuoti karių savanorių-šaulių būriai, o kiekvienoje LŠS rinktinėje prasidės kovinių vienetų formavimo procesas.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę